Memorijal Mirko Abramović

STK Starr i RSTC Varaždin

15. 11. 2017.

U Varaždinu je održan 13. Memorijal Mirko Abramović, odnosno 47. Otvoreno međunarodno prvenstvo Varaždina u stolnom tenisu u dvorani na Dravi.
Prvi dan se igralo ekipno, igrači STK Starr postigli su odlične rezultate. Bruna Borovec igrala je s Jelenom Vukelić iz STK Varaždin u konkurenciji mlađe kadetkinje i osvojile su drugo mjesto. Od prvog mjesta dijelio ih je samo jedan bod, Bruna je imala meč loptu u odlučujućem petom setu protiv najbolje igračice iz Bosne Dore Čosić.
Leon Milak je igrao s Noom Vreskom iz STK Mihovljan i osvojili su treće mjesto, Matija Balaić u konkurenciji najmlađe kadetkinje s Aileen Dorić iz Regionalnog centra Pula bile su odlične treće. Svi igrači STK Starr su i polaznici Regionalnog stolnoteniskog centra Varaždin. Još dvije igračice RSTC bile su bile odlične. Ivona Štriga i Janja Matijašec iz STK Ljubeščica, s dvojnom licencom za STK Starr, bile su prve u konkurenciji kadetkinja.
Polaznik Regionalnog centra Varaždin Milak Vito iz ekipe STK MGK Drava Žabnik je osvojio prvo mjesto u kategoriji najmlađih kadeta.
Drugog dana natjecanja kod kadeta pojedinačno Leon Šantek iz STK Starr osvojio je prvo mjesto, Leon Milak iz STK Starr je igrao u 1/16 finala, a Bruna Borovec kod kadetkinja pojedinačno u 1/8 finala.
Iz STK Starr još su igrali, ali nisu prošli kvalifikacijsku grupu za finalni turnir, u najmlađim kadetkinjama Matija Balaić, u kadetkinjama Ana Krupski, u najmlađim kadetima Vito Puklavec, u kadetima Vito Draganić. Od ostalih polaznika Regionalnog stolnoteniskog centra Varaždin u kadetkinjama je Ivona Štriga, iz STK Ljubeščica, bila prva, Janja Matijašec iz STK Ljubeščica u 1/4 finala, a u najmlađim kadetima Vito Milak iz STK MGK Drava Žabnik bio je treći.
Trećeg dana 13. Memorijala Mirko Abramović Bruna Borovec u mlađim kadetkinjama je bila prva, Ana Krupski u juniorkama u 1/16 finala, Leon Šantek u juniorima u 1/4 finala. Još su igrali, ali nisu prošli kvalifikacijsku grupu, Ivan Puklavec u mlađim kadetima, Dana Vinceković u mlađim kadetkinjama, Leon Milak u juniorima, a iz Regionalnog stolnoteniskog centra Varaždin juniorka Janja Matijašec, iz STK Ljubeščica, bila je treća.