Medalje u kategorijama na 27. Zagrebačkom maratonu

TK Marathon 95 Varaždin

16. 10. 2018.

U nedjelju 14.10.2018. trčao se 27. po redu Zagrebački maraton. Ulice glavnoga grada ispunile su 3 tisuće trkačica i trkača, a osim odlične atmosfere na startu utrke, počastilo je i prekrasno vrijeme i ugodnih 15+ stupnjeva.
Na utrci maratona sudjelovalo je 445 trkača. Od maratonaca iz varaždinskog TK Marathon 95 najbrže je stazu prošao Franjo Korošic s rezultatom 3:14:39 čime se izborio za 2. mjesto u kategoriji M50. Nakon njega svoj prvi maraton završio je Andrej Gužvinec s rezultatom 3:24:55, a nedugo nedugo nakon njega u cilj je utrčao Antun Belošević koji je s vremenom 3:33:57 zauzeo 2. mjesto u kategoriji M60. Petar Fajfarić je završio utrku za 3:35:43 čime je osvojio 1. mjesto u kategoriji M65, a unutar 4 sata bio je Hrvoje Mendaš s reultatom 3:58:12. Sve čestitke i Lidiji Vrbanić, jedinoj ženskoj predstavnici kluba na maratonu, koja je svoj premijerni maraton istrčala za 4:09:57 i bila odlična 8. u kategoriji F45.
Na utrci polumaratona sudjelovalo je gotovo 2000 trkačica i trkača te duplo više članova kluba. Mnogi su istrčali svoja najbolja vremena, a neki su imali i svoj prvi nastup. Ovoga puta ćemo samo nabrojati sudionike abecednim redom: Vanda Balaž, Nikolina Buden, Nebojša Kalajdžija, Suzana Varadin Kalajdžija, Mišela Kovač, Jasenka Martinez, Lea Mrak, Marko Poljanić, Jadranka Težački, Goran Štimec, Davor Štrlek.