Medalje Cvetka i Štefinec

PK Barok

13. 11. 2017.

Najstariji natjecatelji varaždinskog Plivačkog kluba Barok nastupili su proteklog vikenda na dva međunarodna mitinga: „Pokalu mesta Celja“ i „Mitingu Mladost 2017“ u Zagrebu, jednom od najjačih mitinga u ovom dijelu Europe.
U Celju, u konkurenciji 285 natjecatelja iz 25 klubova, nastupilo je 14 članova Baroka koji su u 56 utrka isplivali 37 osobnih rekorda i osvojili 5 medalja – 1 zlato, 2 srebra i 2 bronce. Najbolji junior Baroka, Luka Cvetko, osvojio je zlato na 100 m slobodno te srebro na 50 m slobodno, dok je reprezentativka Martina Štefinec osvojila srebro na 50 m prsno i bronce na 100 te 200 m prsno. Isplivan je i velik broj normi za Prvenstvo Hrvatske.
U Zagrebu, na velikom međunarodnom Grand prix mitingu, u konkurenciji od 436 natjecatelja iz 43 kluba iz Hrvatske, Italije, Slovenije, Makedonije, Malte, Mađarske i Bosne i Hercegovine, uspješno je nastupilo i troje predstavnika Baroka: Luka Cvetko, Lea Ćelić i Martina Štefinec. Martina je s novim osobnim rekordom (34.60) na 50 m prsno osvojila broncu, Luka je na 200 m leđno (s A normom) bio četvrti, dok je na 50 m leđno isplivao A normu, a Lea je isplivala B normu na 400 m mješovito.