Kristina Dudek brončana na prvenstvu Balkana!

Dva zlata Marka Kuštera

19. 02. 2018.

U subotu je u Istanbulu održano dvoransko seniorsko prvenstvo Balkana.
Hrvatski atletičari i atletičarke su osvojili ukupno 7 medalja – 2 zlatne, 2 srebrne i 3 brončane, što ih je svrstalo na peto mjesto zemalja koje su osvajale medalje na ovom prvenstvu.
Varaždinska četiristometrašica Kristina Dudek je bila jedina predstavnica AK Slobode na ovom natjecanju. Kristina je osvojila brončanu medalju na 400 metara s rezultatom 55,03.
Podsjetimo da je Dudek nedavno izabrana za najbolju sportašicu grada Varaždina u 2017. godini.
U Rijeci je u nedjelju održano prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete. Sudjelovalo je preko 250 atletičara iz cijele Hrvatske čime je to postalo najmnogobrojnije prvenstvo Hrvatske do sada u 2018. godini.
Od predstavnika AK Slobode najviše se istaknuo Marko Kušter koji je osvojio čak dvije zlatne medalje. Marko je pobijedio u disciplinama 60 metara s rezultatom 8,09 i 55 metara s preponama s rezultatom 9,43. Kod djevojčica se istaknula Jana Košćak koja je na 55 metara s preponama osvojila 5. mjesto s rezultatom 9,68.
Od ostalih članova AK Slobode nastupili su još Stella Jurak na 60 metara i u skoku u dalj, Enia Aladrović na 60 metara i u bacanju kugle, Jana Košćak u skoku u dalj, Janko Kišak na 60 metara i 55 metara s preponama i Niko Purgarić u disciplinama 60 metara i skok u dalj.