Kontesa Nera i Detono Zagreb prvaci Hrvatske

Final 4 u Varaždinu

16. 07. 2017.

Kontesa Nera u ženskoj i Detono Zagreb u muškoj konkurenciji osvajači su Prvenstva Hrvatske.
Pred varaždinskom publikom na Kapucinskom trgu pobjedničke su se ekipe okitile zlatom i podigle trofeje uz note dobro poznate pjesme We are the champions…
Nakon dva dana na Kapucinskom trgu u Varaždinu završio je prvi Final 4 Prvenstva Hrvatske u rukometu na pijesku. Titulu prvaka u muškoj konkurenciji obranio je Detono Zagreb, a Kontesa Nera tu je istu titulu preuzela BHC Dubravi.
Kontesa Nera svladala je u finalnoj utakmici Detono Zagreb rezultatom 2:0 (16:15, 21:19) u setovima, dok se u muškom polufinalu o pobjedniku odlučivalo tek u raspucavanju pa je Detono Zagreb s 2:1 (20:24, 28:27, 7:6) u setovima svladao BHC Dubravu i osvojio 10. naslov prvaka Hrvatske.
– Ovo smo stvarno dugo čekali. Utakmicu nismo baš najbolje odigrali, ali u svakom slučaju pobijedili smo 2:0, izbjegle raspucavanja i jako smo zadovoljne – prokomentirala je Martina Ćorković iz Kontese Nere.
U borbi za žensku broncu BHC Dubrava je svladala BHC Sesvete s 2:0 (12:11, 19:12), dok su Chemo Profili slavili nad BHC Sesvetama tek nakon raspucavanja. Prvi set pripao je Chemo Profilima s 21:18, Sesvete su osvojile drugi set s 21:20, a u raspucavanju su Chemo Profili slavili s 5:2.
Detono Zagreb i Kontesa Nera osvajanjem Prvenstva Hrvatske plasirali su se na europski Kup prvaka koji se u studenom ove godine održava na Kanarskim otocima.