Klara Koščak rekordno

AK Sloboda

14. 05. 2018.

U Zagrebu je u subotu i nedjelju održano Prvenstvo Hrvatske u višebojima. AK Sloboda je imao 4 predstavnika od kojih je čak troje osvojilo medalju.
Klara Koščak je pobijedila u šestoboju u kadetskoj konkurenciji te skupila 4176 bodova i postavila novi hrvatski kadetski rekord u ovoj disciplini. Pobijedila je u disciplinama skok u vis i skok u dalj, 2. mjesta je zauzela u bacanju kugle i na 100 metara s preponama, a 3. mjesta je zauzela na 60 metara i 600 metara. Valja napomenuti kako je Klara u svih 6 disciplina poboljšala svoje osobne rekorde.
Marko Kušter je također postao prvak u petoboju za mlađe kadete, sakupivši 2399 bodova. Najbolji je bio u disciplinama 60 metara, 80 metara s preponama i skoku u dalj.
Jana Koščak je osvojila brončanu medalju u kategoriji mlađih kadetkinja i sakupila 2701 bod, a najbolja je bila u bacanju vortexa.
Janko Kišak je zauzeo 8. mjesto u kategoriji mlađih kadeta s 1577 bodova.