Kiks Varteksa, Poletu tri boda prednosti

4. liga Vž-Čk

20. 05. 2019.

Nije još ništa gotovo, ali izgleda kako Varteks polako gubi utrku za naslov prvaka s Poletom. Varteksovci su u Sračincu samo remizirali s Rudarom iz Murskog Središća. Gosti su poveli u 15. minuti preko Peteka, izjednačio je Nježić četiri minute kasnije i taj se rezultat nije mijenjao do kraja. Varteks je imao inicijativu, imao je šanse, ali nije uspio pogoditi. Treba reći i to kako je trener Orehovec najboljeg strijelca lige, Tihomira Šoštarića, u igru ubacio tek u 84. minuti. Bio je to zapravo „potez očajnika“ jer Šoštarića cijeli tjedan muči zadnja loža i nije bio spreman.
S druge strane Polet je rutinirano došao do pobjede protiv Nedeljanca 3:0, golovima Mezge, Hanžeka (autogol) i Medveda. Kovačevićeva je momčad sada pobjegla Varteksu na tri boda prednosti i teško je za vjerovati da će u preostala četiri kola to ispustiti. No nikad se ne zna.
Novi Marof je ovo prvenstvo „pretplaćen“ na katastrofalne poraze, ali u subotu to se nije dogodilo. Bednja ga je na njegovom terenu pobijedila samo 2:1. Klopotan je doveo Bednju vodstvo u 35. minuti, poravnao je Hrupec u 53., a pobjedu gostima osigurao je Sandro Medved osam minuta prije kraja.
U županijskom obračunu u Turčinu, između Dubravke i Jalžabeta, nije bilo pobjednika. Dubravka je dominirala, promašila šest, sedam čistih zicera i na kraju je morala spašavati bod. Jalžabećani su poveli sredinom drugog dijela, a izjednačio je Hrebak iz penala u 82. minuti.

Rezultati 26. kola 4. lige Varaždin – Čakovec: Varteks – Rudar 1:1, Polet – Nedeljanec 3:0, Podravina – Omladinac 2:3, Mladost Komet – Pušćine 1:1, Novi Marof – Bednja 1:2, Sloga – Nedelišće 3:2, Dinamo – Međimurec 2:3, Dubravka/Zagorac – Jalžabet 1:1.
Poredak: 1. Polet 61, 2. Varteks 58, 3. Bednja 53, 4. Međimurec 42, 5. Pušćine 41, 6. Nedelišće 40, itd.