Katastrofa Plitvice

MŽNL Čk-Vž

29. 05. 2017.

Jalžabet je u čakovečkoj matineji vjerojatno osvojio bodove spasa. Sloga je povela u 40. minuti golom Marčeca, ali je tri minute kasnije izjednačio Hanc. U nastavku prvo je Pomper s dva gola, u 62. i 66. minuti, odveo Jalžabećane do 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Sakač šest minuta prije kraja. U Jalžabetu ljubitelji nogometa sada sigurno lakše dišu.
U Gojancu pak potop domaće Plitvice. Prvak Polet nije imao milosti i Plitvicu je torpedirao sa šest komada. Trostruki strijelac bio je Bobičanec, dva gola dodao je Barat, a jednog Šoštarić. Slijede teški dani za Gojančane.
Novi Marof je pobijedio Nedelišće 3:1 i skočio čak na 5. mjesto prvenstvene ljestvice. Sakač je bio strijelac za 1:0 u 21. minuti, ali je Lukavečki poravnao samo minutu kasnije. Pred kraj poluvremena Zeko je ponovno donio prednost domaćima, a Kranjec je u 56. minuti postavio konačnih 3:1.
Zanimljivo je bilo u međimurskom derbiju u Dunjkovcu. Međimurec je vodio 2:0 i 3:1, ali su Pušćine u zadnjih pet minuta golovima Kocijana i Celingera došle do boda.
MŽNL: 28. kolo, subota: Sloboda – Podravina 0:1, Rudar – Zadrugar 3:0, Mladost Komet – Varteks 0:1, Zelengaj – Nedeljanec 1:1. Nedjelja: Sloga – Jalžabet 1:4, Plitvica – Polet 0:6, Novi Marof – Nedelišće 3:1, Međimurec – Pušćine 3:3.
Poredak: 1. Polet 70, 2. Varteks 60, 3. Podravina 58, 4. Nedelišće 50, 5. Novi Marof 40, 6. Međimurec 39, 7. Nedeljanec 38, 8. Rudar 37, 9. Sloga 37, 10. Pušćine 36, 11. Zelengaj 35, 12. Jalžabet 34, 13. Mladost Komet 31, 14. Sloboda 28, 15. Plitvica 28, 16. Zadrugar 11.