Karatisti odlični u Nedelišću

Prije nastupa na izuzetno jakom karate turniru u Samoboru idućeg vikenda članovi Karate kluba Varaždin nastupili su u subotu na Međužupanijskoj karte ligi čije je drugo kolo održano u Nedelišću.

10. 01. 2016.

Dorian Kalajdžija osvojio je dvije medalje. Zlatnom se okitio u kategoriji mlađi kadeti do 48 kg. U finalu je bio bolji od Josipa Slukića iz Globusa. Nastupio je i u kategoriji kadeti do 52 kg gdje je u finalu izgubio od Tea Kečkeša iz Globusa.

Dvije medalje osvojio je i Tibor Kovačić. Zlatnu u kategoriji učenici iznad 46 kg. U finalu je pobijedio Patrika Žlibara iz Ivanca. Srebro je osvojio u kategoriji mlađi kadeti iznad 57 kg. Bolji je u finalu bio Josip Francki Novak iz Globusa.

Leona Gulija osvojila je broncu u kategoriji učenice do 44 kg.

Medalju istog sjaja osvojio je Lovro Rozman u kategoriji mlađi kadeti do 52 kg.

Drugo kolo Međužupanijske lige okupilo je 175 boraca iz trinaest klubova sa sjevera Hrvatske te nekoliko boraca iz Slovenije.

Inače, članovi Karate kluba Varaždin nastupit će idućeg tjedna na karate turniru u Samoboru, jednom od najjačih karate turnira u ovom dijelu Europe. Na turniru će nastupiti Enes i Elma Garibović, Josip i Jana Skender, Antonija Engler, Ivona Ciglar, Tara Nikolić, Dorian Kalajdžija, Lovro Rozman, Tibor Kovačić, Tin Herceg, Leona Gulija i Luka Salihović. Iako prijave za turnir u Samoboru još traju već sada je svoj dolazak potvrdilo gotovo 1.600 boraca iz 21 zemlje.