Kaniški druga, ekipno najbolji na 24. Varaždinskom polumaratonu

AK Varaždin

19. 09. 2018.

U nedjelju, 16.9.2018. g. u odličnoj organizaciji TK Marathon 95 održan je 24. Joma Varaždinski polumaraton.
Osim glavne utrke polumaratona trčati se moglo i u utrci građana na 4.8 km te u dječjim utrkama na 500 odnosno 1000 metara. Po iznimno vrućem vremenu za ovo doba godine u obje utrke te u utrkama djece ukupno je nastupilo i utrku završilo oko 600 natjecatelja. U polumaratonu utrku je uspješno završilo 316 trkača dok je u utrci građana utrku završilo 242 natjecatelja.
U utrci građana na 4.8 km pobijedio je Danijel Peček iz Zagreb Runnersa (16:23) dok je u ženskoj konkurenciji pobijedila domaća predstavnica Simona Jambrošić iz AK Sloboda Varaždin (19:08). U utrci polumaratona pobijedio je Blaž Orešnik iz Ormoža (1 sat, 15 minuta i 37 sekundi) ispred Ivana Maletića iz AK Žumberak (1:16:39) dok se na treće mjesto plasirao Dražen Dinjar iz AK Rudolf Perišin (1:17:46).
Najbolji član AK Varaždin bio je Igor Goričanec na 4. mjestu otrčavši vrlo dobru utrku za ove uvjete u vremenu 1:18:32 dok je Dinko Solić zauzeo solidno 9. mjesto otrčavši 1:24:12. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Ingrid Nikolesić iz riječke Liburnije (1:25:52), a na 2. mjesto plasirala se sve bolja i bolja Mateja Kaniški iz AK Varaždina otrčavši po iznimnoj vrućini svoj osobni rekord u vremenu 1:33:29. 3. mjesto osvojila je Katica Rumbočić iz AK Sljeme Zagreb (1:36:07) dok se na 4. mjesto plasirala još jedna članica AK Varaždin neumorna Alenka Horvat koja je i u ovim iznimno teškim uvjetima otrčala utrku na granici osobnog rekorda u vremenu 1:38:06. Odličnu utrku također je trčala i Ana Sajko srušivši svoj osobni rekord za više od desetak minuta.
Ostali predstavnici AK V araždin osvojili su sljedeće plasmane:
Utrka građana na 4.8 km
Dino Kalamari – građani 21. (21:30)
Filip Njegovec – stariji juniori 3. (22:36)
Nikola Bakšaj – građani 38. (23:04)
Saša Pikija – građani 53. (24:47)
Marina Obelić – građanke 8. (23:56)
Džeraldina Kuzminski – građanke 20. (25:23)
44. Zvonko Artić – 1:35:03(M45 – 7.)
118. Goran Šimunčić – 1:47:23 (MS – 27.)
144. Damir Kuzminski – 1:52:22 (M50 – 12)
271. Željko Miklaužić – 2:14:34 (M35 – 48.)
Svoje prve polumaratone otrčali su Željko Miklaužić i Ivica Bubnjarić u granicama svojih mogućnosti. Bravo za sve!
Još jednom čestitke svima na otrčanoj utrci po ovom vrućem vremenu, a pogotovo Mateji na novom osobnom rekordu te Alenki, Igoru i Dinku jer ipak su ušli u “TOP 10”. A u ekipnom poretku uvjerljiva pobjeda ženske i muške ekipe AK Varaždin što samo dokazuje da osim odličnih pojedinaca imaju odličnu žensku i mušku ekipu.