Juniorke Slobode 6. na ekipnom prvenstvu Hrvatske

Za vikend PH za mlađe junior(k)e u Varaždinu

22. 05. 2018.

Na stadionu Mladosti u Zagrebu održani su kup i ekipno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke. Za AK Slobodu nastupili su brojni atletičari i atletičarke te sakupljali bodove za kup, a juniorke su nastupile i ekipno.
Kod juniorki najviše se istaknula Rahela Lešćak koja je pobijedila u svojoj prvoj utrci na 400 metara s preponama, s rezultatom 1:05,65 sekundi. Nastupila je još i u disciplini 100 metara s preponama te osvojila 3. mjesto s rezultatom 15,91 sekundi. Osim Rahele, istaknule su se Marta Novak koja je na 400 metara istrčala 58,70 sekundi, što je njezin novi osobni rekord, i Ana Majdak koja je bacila koplje 39,24 metara te se plasirala na 4. mjesto. Kod juniora se istaknuo Jan Ožeg koji je bacio kladivo 50,82 metara i zauzeo 2. mjesto, a bacivši kuglu 13,29 metara plasirao se na 3. mjesto. U kupu, juniori su završili na 11., a juniorke na 7. mjestu, dok su sveukupno juniorke i juniori na 8. mjestu. Juniorke su se u ekipnom poretku plasirale na 6. mjesto.
U subotu i nedjelju, 26. i 27. svibnja, oba dana s početkom u 17 sati, na stadionu Sloboda u Varaždinu održat će se pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke. I Atletski klub Sloboda će na tom natjecanju imati svoje predstavnike koji će se boriti za medalje na domaćem terenu. Organizatori pozivaju građane da na tribinama podrže mlade atletičarke i atletičare.