Jana Košćak srušila državni rekord, Farkaš i Kušter zlatni na European Kids Athletics Games

AK Sloboda

10. 09. 2020.

U Brnu u Češkoj je 7.i 8. rujna održano najveće europsko natjecanje za djecu do 16 godina, European Kids Athletics Games. Atletski klub Sloboda Varaždin je na natjecanje poslao 7 atletičara i atletičarki koji su osvojili ukupno 9 medalja.

Najuspješnija atletičarka natjecanje je Jana Košćak koja je osvojila 2 zlatne medalje i srušila hrvatski rekord. Jana je naime pobijedila u bacanju koplja s hitcem od 46,15 metara i u skoku u vis s izvrsnim rezultatom 176 cm s kojim je srušila državni kadetski rekord za 1 cm. Taj rezultat je ujedno i norma za Europsko prvenstvo do 18 godina.

Nadomak medalje bila je Stella Jurak koja je u skoku u dalj skočila osobni rekord od 5,04 što je bilo dovoljno za 4. mjesto. Stella je na 60 m osvojila 6. mjesto u B finalu s rezultatom 8,33.

Helena Posavec je u skoku u vis skočila osobni rekord 143 cm dok je 800 m otrčala za 2:35,95.

Roko Farkaš je jednini klupski predstavnik koji je osvojio 3 medalje. U skoku u vis Roko je pobijedio i skočio osobni rekord koji sad iznosi 194 cm. Roko je još nastupio u skoku u dalj gdje je s preskočenih 6,69 m osvojio srebrnu medalju te na 60 m gdje je istrčao osobni rekord od 7,18 što je bilo dovoljno za brončanu medalju.

Marko Kušter je osvojio zlato na 300 m s rezultatom 36,06, dok je 100 m s preponama osvojio 5. mjesto u skupini s rezultatom 13,69.

Najmlađi klupski predstavnik Marko Zrnić je u svojoj kategoriji osvojio dvije srebrne medalje i to na 60 metara s novim osobnim rekordom od 8,50 te u skoku u dalj s 4,46 m.

Brončanu medalju u svojoj kategoriji je osvojio Janko Kišak na 60 m s 7,53.