Jalžabet pobjednik nakon lutrije penala

Finale Kupa

20. 06. 2016.

Nogometaši Jalžabeta pobjednici su ovogodišnjeg izdanja Županijskog nogometnog Kupa. Nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedili su momčad Varaždina ukupnim rezultatom 8:7. U regularnom dijelu utakmica je završila bez pobjednika 3:3.

Uzbudljivo je bilo finale. Varaždin je zbog odsustva Modrića, Vukeka, Sinkovića, Posavca i Galošija, koji su nastupali na završnici juniorskog Prvenstva Hrvatske u Sesvetama, jedva skupio dvanaest igrača za zapisnik. Ipak bili su tu najvažniji – Jertec i Jagačić. Jalžabet je tu vidio svoju šansu i bez imalo kompleksa suprotstavio se trećeligašu.

Tri puta su tijekom utakmice bili u vodstvu, ali je sva tri puta Varaždin to vodstvo stigao, no nije uspio stići i do pobjede. Zanimljivo je bilo u posljednje tri minute. Hruško je u 87. minuti pobjegao inertnoj obrani Varaždina i doveo Jalžabet u vodstvo od 3:2. Izgledalo je kako će pehar u Jažabet, ali samo dvije minute kasnije Jertec je poravnao na 3:3 nakon dodavanja Oštreka.

U izvođenju jedanaesteraca odlučila je peta serija. Belaj nije najbolje pucao, Špicer ga je pročitao i obranio, a onda je sve bilo na Nenadu Hancu koji je hladnokrvno pogodio za 5:4, odnosno ukupnih 8:7 i veliko slavlje Jalžabećana. Oba finalista stekla su pravo nastupa u pretkolu Hrvatskog nogometnog Kupa.

Varaždin – Jalžabet 7:8 (3:3)

Varaždin – stadion Varteksa. Gledatelja: 400. Sudac: Pajtak (M. Bukovec). Žuti kartoni: Marić (Varaždin), R. Horvatić, Amanović (Jalžabet).
Strijelci: 0:1 Medved (1), 1:1 Oštrek (6), 1:2 R. Horvatić (31), 2:2 Jertec (38), 2:3 Hruško (87), 3:3 Jertec (89).
Penali: 1:0 Jagačić, 1:1 R. Horvatić, 2:1 Jertec, 2:2 Pomper, 3:2 Boban, 3:3 Žugec, 4:3 Ćelić, 4:4 Modrić, Belaj – Špicer brani, 4:5 Hanc.
Varaždin: Posavec, Strahonja, Jertec, Jagačić, Ćelić, Oštrek, Marić, Boban, Belaj, Gorski, Magdić.
Jalžabet: Špicer, Dušak, Pomper, Medved (od 71. Amanović), Hanc, Hruško, Friščić, Horvatić, Car (od 62. Sakač), Žugec, Pofuk (od 71. Modrić).