Izbor najbolje muške ekipe

Za najbolju sportsku mušku ekipu u 53. izboru najboljih sportaša Varaždina za 2015. godinu predložene su četiri momčadi.

11. 01. 2016.

To su Gradski rukometni klub Varaždin 1930, Hrvački klub Vindija, Stolnoteniski klub Starr i Športsko-ribolovni klub Varaždin. O najboljima će odlučiti 58 članova Stručne prosudbene komisije do 11. siječnja.

Rukometaši su prošle godine zauzeli treće mjesto u domaćem prvenstvu kao i u Kupu, a plasirali su se i u Kup EHF-a. Hrvači su ponovo osvojili naslov prvaka Hrvatske, a u Kupu su bili drugi. Pojedinačmna su druga mjesta na prvenstvima država osvajali hrvači Marko Koščević i Benjamin Šokman. Stolnotenisači su godinu završili kao jesenski prvaci Superlige, u prvoj sezoni natjecanja u najvišem rangu hrvatskog stolnog tenisa. Natječu se i u Srednjoeuropskoj superligi. Ribiči su nastupili na završnici Kupa, a u 1. ligi su četvrti. Bili su prvi u garešnici i treći na Podunavsko-jadranskom kupu.