Ivančici jesenski naslov u Prvoj ŽNL

Županijske nogometne lige

12. 11. 2018.

Ivančica je proigrala kada je to bilo najpotrebnije. Nakon tri uzastopna remija ostvarili su visoku pobjedu na gostovanju kod Budućnosti 5:0 i tako kolo prije kraja osigurali jesenski naslov. Strijelci za uvjerljive Ivančane bili su Magdić te Jerebić i Eršegović, svaki s dva gola. Zelengaj je iskoristio ovaj poraz Budućnosti i pobjedom nad Podravcem od 5:0 probio se na drugo mjesto. Golove za Zelengaj postigli su Lončarić, Junior, Kapitan, Ernest Horvat i Mlakar. Varaždinska Sloboda samo je remizirala na Iliji protiv Obreša. Poveli su preko Kutnjaka u 32. minuti, ali su domaći golovima Kapeša (37) i Šimeka (62) okrenuli na 2:1. Ipak, bod Slobodi donosi Mikulec iz penala u 72. minuti utakmice. Plitvica iz Gojanca slavila je na svojem terenu protiv Drave iz Svetog Đurđa 3:1. Iako su gosti poveli preko Ružića u 20. minuti iz penala, Gojančani su u drugom poluvremenu golovima Črnile (51), Buhina (84) i Jošue Horvata (88) došli do vrijednih bodova.
Svemu dođe kraj pa tako i pobjedonosnoj seriji varaždinske Mladosti u Drugoj ŽNL. Mladost je povela preko Čajavca u 27. minuti, međutim Kranjec, Vukina i Karlo Kolak okrenuli su na 3:1 za Zadrugar.

Prva ŽNL, 12. kolo: Obreš – Sloboda ŠN 2:2, Polet (T) – Sloboda (T) 1:1, Mladost (M) – Polet (C) 5:0, Vinica – Plitvica (S) 4:0, Zelengaj – Podravac Kitro 5:0, Plitvica (G) – Drava 3:1, Budućnost – Ivančica 0:5. Poredak: 1. Ivančica 30, 2. Zelengaj 25, 3. Vinica 23, 4. Budućnost 23, 5. Polet (T) 22, 6. Mladost (M) 18, itd.
Druga ŽNL, 12. kolo: Trnje – Novakovec 4:0, Radnički – Mladost (S) 2:1, Čevo – Rudar 5:0, Dinamo (B) – Lepoglava 3:0, Beretinec – Mladost (VT) 5:2, Dinamo 01 – Mladost (Š) 1:0, Zadrugar – Mladost (Vž) 3:1. Poredak: 1. Mladost (S) 28, 2. Zadrugar 26, 3. Radnički 25, 4. Beretinec 24, 5. Mladost (Vž) 23, 6. Čevo 19, itd.
Treća ŽNL, 12. kolo: Bratstvo – Omladinac 4:0, Sračinec – Podravac 2:4, Klenovnik – Vindija 1:0, Nova Ves – Vratno 2:1. Poredak: 1. Orač 30, 2. Nova Ves 30, 3. Klenovnik 19, 4. Omladinac 16, 5. Podravac 15 itd.