Ivančica na korak do naslova, Čevo uvjerljiv protiv Mladosti (Š)

Županijske nogometne lige

13. 05. 2019.

Derbi kola Prve Županijske lige između Vinice i Ivančice pripao je gostima. Viničani su gajili potajnu nadu da bi se eventualnom pobjedom mogli Ivančanima približiti na četiri boda, ali ništa od toga. Istina, poveli su preko Bubeka u 4. minuti, ali ubrzo je domaće „primirio“ Ribić šest minuta kasnije. Za pobjedu Ivančice pobrinuli su se Božak u 63. i Tomislav Jagić u 78. minuti. Ivančica je ovom pobjedom uvelike „zakoračila“ u Četvrtu ligu. Sloboda ŠN je s dva gola Kutnjaka i jednim Murselovaća došla do pobjede od 3:1 protiv Plitvice iz Selnika. Plitvica iz Gojanca pak je poražena u uzbudljivoj tekmi na Iliji od domaćeg Obreša 4:2. Prvo je Kapeš doveo Obreš u vodstvo u 26. minuti. Izjednačio je Jošua Horvat u 37., a potom su Šimek u 43. i Peharda u 57. odveli Obreš do 3:1. Jošua Horvat smanjuje svojim drugim golom na 3:2 u 60. minuti iz penala, a konačnih 4:2 postavlja veteran Nikola Šafarić u 71. minuti. Zelengaj je s visokih 5:1 „torpedirao“ Budućnost. Po dva gola za domaće postigli su Matošević i Ernest Horvat, a jednog je dodao Vrbanić, dok je jedini strijelac za Budućnost bio Spasić.
U Drugoj ŽNL Čevo je uvjerljivom pobjedom protiv Mladosti iz Šemovca (5:1) zadržao pet bodova prednosti na vodećoj poziciji. Mladost iz Varaždina iznenadila je dobrom partijom i pobjedom 2:0 protiv, do ovog kola, drugoplasirane Mladosti iz Sigetca. Strijelci za dečke iz Biškupca bili su Novak u 32. i Zorman u 74. minuti.

Prva ŽNL, 22. kolo: Sloboda ŠN – Plitvica (S) 3:1, Obreš – Plitvica (G) 4:2, Zelengaj – Budućnost 5:1, Vinica – Ivančica 1:3, Mladost (M) – Drava 2:1, Polet (T) – Podravac 0:1, Sloboda (T) – Polet (C) 3:7. Poredak: 1. Ivančica 55, 2. Vinica 45, 3. Zelengaj 43, 4. Polet (T) 38, 5. Plitvica (G) 37, 6. Sloboda ŠN 32, itd.
Druga ŽNL, 22. kolo: Mladost (Vž) – Mladost (S) 2:0, Trnje – Beretinec 1:2, Dinamo (B) – Dinamo 01 1:0, Čevo – Mladost (Š) 5:1, Radnički – Mladost (VT) 4:0, Zadrugar – Lepoglava 3:0, Novakovec – Rudar 1:0. Poredak: 1. Čevo 47, 2. Radnički 42, 3. Zadrugar 42, 4. Mladost (S) 39, 5. Beretinec 38, 6. Mladost (Vž) 38, itd.
Treća ŽNL, 23. kolo: Podravac (Sv) – Nova Ves 5:3, Vindija – Orač 1:4, Sračinec – Vratno 3:2, Bratstvo – Omladinac 7:3. Poredak: 1. Orač 60, 2. Nova Ves 46, 3. Podravac 32, 4. Klenovnik 32, 5. Bratstvo 23, itd.