Na Istanbulskom maratonu, PH u 12-satnom trčanju i Zagrebačkom noćnom ceneru

AK Varaždin

08. 11. 2021.

U nedjelju je u Istanbulu održan jedan od onih pravih, velikih, svjetskih maratona – Istanbulski maraton 2021. Ovaj maraton je zaista specifičan jer natjecatelji imaju jedinstvenu priliku da trčeći preko mostova prelaze s jednog kontinenta na drugi (Europa – Azija) i uživaju u nezaboravnim pogledima tokom ovog jedinstvenog maratona.

Nekim članovima AK Varaždin ovaj je maraton ostao u lijepoj uspomeni od prošle godine pa su se odlučili da i ove godine ponove isto. Ekipa u “sastavu”: Goran Marković, Vlatka Marković, Gabrijela Dedić, Dražen Kvakan, Željka Pintarić i Sandra Pintar i ove je godine uživala trčeći na dva kontinenta ulicama grada Istanbula.

Najveći uspjeh je ostvario Goran Marković koji je i jedini nastupio u utrci maratona istrčavši ga u vremenu novog osobnog rekorda 2:59:13 te tim rezultatom osvojio 170. mjesto.

Pojedinačno i ekipno PH u 12-satnom trčanju

U subotu je u Zagrebu, u organizaciji AK Sljeme i AK Agram, održano Pojedinačno i ekipno PH u 12-satnom trčanju. Ovo je prvo takvo službeno natjecanje pod okriljem HAS-a u Hrvatskoj, a nastupilo je oko 60 ultrašica i ultraša koji su se bodovali za PH. Osim utrke na 12 sati održala se i utrka na 6 sati.

U utrci za PH na 12 sati pobijedio je Zdravko Jedrijev (MK Marijan) koji je nakon 12 sati trčanja “skupio” 146.39 km. Drugi je bio Pavle Kruljac (SRK Alba) sa 144.30 km dok je 3. mjesto osvojio Hrvoje Vlašić (AK Sljeme) sa 137.515 km. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Ines Jozić (UKM Mazator) s pretrčanih 136.37 km ispred Ines Bašić (AK Sljeme) – 128.498 dok je 3. mjesto osvojila Veronika Jurišić (AK Sljeme) sa 125.543 km.

I na ovogodišnjem zadnjem službenom prvenstvu za PH AK Varaždin je imao svoje predstavnice tj. ultramaratonke Višnju Čonkaš i Anu Sajko koje su se odvažile na ovu zahtjevnu utrku. „Puce” su marljivo sakupljale kilometre od jutra do večeri, a Višnja Čonkaš nakupila je čak 120.51 km i s tim rezultatom osvojila 7. mjesto u generalnom poretku kod žena za PH. Ana Sajko je u istom vremenu sakupila 104.97 km i osvojila 13. mjesto za PH.

U utrci na 6 sati pobijedio je Ivan Penalba Lopez (Metaesport) s istrčanih 82.45 km, a Krešimir Horvat iz AK Varaždin također je istrčao vrlo dobru utrku i za 6 sati skupio 70.21 km te tim rezultatom osvojio 7. mjesto u generalnom poretku.

10. Zagrebački noćni cener

U nedjelju je u Zagrebu održan jubilarni 10. Zagrebački noćni cener. “Rijeka” od skoro 2000 trkača preplavila je uži centar našeg glavnog grada koji su uživali trčeći u ovakvom nesvakidašnjem noćnom ambijentu. I na ovoj kultnoj utrci nastupili su vrijedni članovi kluba koji su postigli zapažene rezultate, a neki istrčali i nove osobne rekorde.