Igor Goričanec 8. na Polumaratonu Zrinskih, Jambrošić prva na 5 km, Solić među vatrogascima

AK Varaždin

27. 04. 2021.

U nedjelju, 25.4.2021. u Čakovcu je u vrlo dobroj organizaciji vrijednih članova AK Međimurje održan sad već i 4. Polumaraton Zrinskih. S obzirom da se zbog opće poznate situacije oko korone do zadnja dva tjedna nije praktično ni znalo hoće li se isti uopće održati, skupila se još jako lijepa brojka od oko 420 natjecatelja u obje utrke. U utrci građana na 5 km nastupilo je njih 200, dok je glavnu utrku polumaratona završilo 220 natjecatelja. Pobjednik utrke na 21,1 km bio je Ivan Dračar (HAAK Mladost) u vremenu 1:13:18 ispred Blaža Car Pavlica (AK Kvarner) u vremenu 1:13:46 dok se trećim mjestom morao zadovoljiti Alen Čretni istrčavši 1:14:39. U ženskoj konkurenciji uvjerljiva pobjeda naše olimpijke Matee Parlov Koštro u vremenu novog rekorda staze 1:14:13. Drugo mjesto osvojila je Tea Faber (AK Dubrovnik) u vremenu 1:21:55, a 3. mjesto Lucija Kopić (AK Fit) – 1:23:02.

U ovoj utrci nastupilo je i mnogo članova AK Varaždin, a najbolji je ovaj puta bio Igor Goričanec na 8. mjestu u generalnom plasmanu u vremenu 1:18:38 dok je Zoran Križanić bio 10. sa 1:20:41. U ženskoj konkurenciji najbolja od naših bila je Alenka Horvat koja je osvojila 9. mjesto u generalnom poretku kod žena istrčavši ovaj polumaraton za 1:35:18.

84. Neven Horvat M40 14. 1:45:44

U utrci građana na 5 km pobijedio je Josip Oulovsky (AK Dubrovnik) u vremenu 16:30 ispred Mariana Bakšića (AK Glina) u vremenu 16:52 i trećeplasiranog Mladena Ignaca (AK Međimurje) – 17.04. U ženskoj konkurenciji uvjerljivo je pobijedila članica AK Varaždin Simona Jambrošić u vremenu novog osobnog rekorda na 5000m i novog rekorda staze – 17:56. Druga je bila Ana Dobša (AK Međimurje) – 19:29, a samo sekundu zaostatka iza nje na 3. mjestu Sara Špiranec (AK Virovitica) u vremenu 19:30. Simona je i ovom odličnom utrkom samo opet potvrdila svoju vrijednost i evidentan napredak.

47. Neven Šimunčić M50 6. 24:33

U kategoriji vatrogasaca član AK Varaždin Dinko Solić (DVD Varaždin) uvjerljivo je pobijedio u vremenu 18:21.