Hrvatski odbojkaši i odbojkašice slavili u varaždinskoj Areni

Europska zlatna liga

30. 05. 2019.

Nakon bolnog poraza u Nizozemskoj, hrvatski reprezentativci odlučno su krenuli po prvu pobjedu u grupnoj fazi Europske zlatne lige svladavši u varaždinskoj Areni moćnu reprezentaciju Estonije 3:1 (24:26, 25:20, 25:13, 25:21). Početak susreta protekao je u dominaciji naših reprezentativaca, no uz puno muke gosti iz Estonije uspjeli su osvojiti prvi set rezultatom 26:24. Pobjednički niz krenuo je u drugom setu, gdje u velikoj borbi, poen za poen, naši odbojkaši osvajaju set s 25:20. U nastavku susreta, na krilima raspoloženih Andrića i Nikačevića, s lakoćom osvajaju i treći set rezultatom 25:13. Potvrda sjajne igre i dominacije došla je u posljednjem setu, koju su naši odbojkaši okrunili velikom pobjedom nad prošlogodišnjem osvajačem Zlatne lige, reprezentacijom Estonije. Za Hrvatsku su nastupili Tsimafei Zhukouski, Tino Hanžić, Ivan Raič, Marko Sedlaček, Sven Šarčević, Sandro Dukić, Filip Šestan, Petar Višić, Fran Peterlin, Hrvoje Pervan, Leo Andrić, Ivan Mihalj, Ivan Zeljković, Kruno Nikačević.
Nastavak grupne faze Zlatne lige dovodi reprezentaciju Španjolske u Varaždin, u subotu, 1. lipnja, u 16.30, kada će reprezentativci Hrvatske krenuti po nova tri boda.
Poslije uspješnog nastupa odbojkaša, na parket Arene Varaždin izašle su i hrvatske odbojkašice. U uzbudljivom susretu, pred nažalost malim brojem gledatelja, pobijedile su Mađarsku 3:1, po setovima 25:21, 22:25, 25:17 i 25:21. Hrvatske reprezentativke već će u subotu, u nastavku Europske zlatne lige, također u Varaždinu od 19 sati, igrati protiv Austrije, dok će prije njih, podsjećamo, hrvatski odbojkaši igrati protiv Španjolske.