Hat-trick Benka za tri važna boda

Varaždin - Sesvete 3:0

17. 11. 2018.

Izuzetno hladan jesenski dan i slabi rezultati Varaždina u posljednje vrijeme prepolovili su posjetu protiv Sesveta. Umjesto uobičajenih tisuću, tisuću petsto, skupilo se tek nekih petstotinjak gledatelja. No ni oni nisu imali bog zna što za vidjeti.
Bila je to utakmica u kojoj je Varaždin morao pobijediti, a zahvaljujući iskusnom Benku uspio je. Karačić je poslije utakmice pričao o agresivnosti njegove momčadi, naročito srednjeg reda, pa možemo reći da je i to malo donijelo prevagu. Međutim, pravu prevagu je donio Benko. Prvi gol postigao je u 6. minuti u stilu europskog golgetera, kada je sjajno reagirao na centaršut Težaka. Nakon toga Sesvete su preuzele inicijativu, ali tek je lucidni tamnoputi Dago pokušao glavom i pucao kraj gola nakon kornera. Varaždin je stvorio još jednu dobru priliku u 37. minuti kada je Benko pucao sa 16 metara, a netko od gostujućih igrača izbacio loptu s gol linije. U 40. minuti Dodig je igrao rukom u svome šesnaestercu i sudac je morao pokazati na 11 metara. Benko je bio vrlo siguran i 2:0 za Varaždin.
U drugom poluvremenu Varaždin se malo povukao, možda nesvjesno, Sesvete su preuzele inicijativu, „plele“ mrežu, ali sve što su uspjele napraviti napravile su u prvih deset minuta. Prvo je Tolić u 54. minuti pucao kraj gola, a četiri minute kasnije Vasiljev udarac nogom je obranio Mrmić. I poslije toga „kamilica“. Nismo imali više što vidjeti osim sterilnih pokušaja Sesveta. Varaždin je vrebao neku kontru, nekoliko puta su Kolarić i Težak uspjeli brzo izaći s loptom, ali nisu znali završiti akciju. U 92. minuti Težak je srušen u šesnaestercu, sasvim nepotrebno, i sudac je dosudio novi jedanaesterac za Varaždin. Benko je i treći puta bio siguran.
Polusezona je gotova. Krenulo je dobro, barem rezultatski, a onda je uslijedio pad. „Stradao“ je Mumlek, došao je Karačić, ali Šibenik je pobjegao na pet bodova i još k tome ima utakmicu manje s Dugopoljem koju će odigrati sljedeće subote. S ovom ekipom Varaždin će ih teško stići, a kamoli proći kvalifikacije, ako uopće do njih i dođe. Bez četiri, pet pojačanja neće to ići. E sad treba sjesti, proanalizirati, nabaviti novce i dovesti igrače. S obzirom da se prvenstvo nastavlja u ožujku igrači Varaždina u „pogonu“ će ostati još barem dva tjedna.

Izjave nakon utakmice:
Dino Babić, trener Sesveta: Izgubili smo utakmicu u prvih sedam i zadnjih osam minuta prvog poluvremena kada smo vrlo loše reagirali. Uspjeli smo nakon prvog gola preuzeti dominaciju, ali to očito nije bilo dovoljno. Rekao bih Varaždin je dobio utakmicu na iskustvo, a konačni rezultat nije realan jer je previsok.
Branko Karačić, trener NK Varaždina: Strahovali smo pred ovu utakmicu zbog problema koje smo imali izostankom važnih igrača, ali i dobre forme Sesveta u zadnje vrijeme. Međutim, moji igrači su u prvom poluvremenu pokazali jednu vrlo agresivnu igru pogotovo u središnjici terena. Izvanredan potez Benka za vodstvo usmjerio je vodu na naš mlin i nakon toga smo kvalitetno reagirali na svaku loptu uz puno kvalitetnih paseva. Zabili smo i drugi gol koji nam je trebao dati veću sigurnost. No u drugom dijelu, kada smo trebali imati mirnoću, izgubili smo agresivnu plitku formaciju pa su Sesvete napravile dominaciju, ali bez učinka. Ovo su izuzetno važna tri boda koja nas ostavljaju, koliko–toliko, blizu Šibenika, a udaljavaju nas od pratitelja.

Varaždin – Sesvete 3:0 (2:0)
Varaždin – stadion Varteksa. Gledatelja: 500. Suci: Lučić (Vinkovci), Pejić (Vukovar), Lacović (D. Miholjac). Žuti kartoni: Majcenović, Dago, Brezina (Sesvete).
Strijelci: 1:0 Benko (6), 2:0 Benko (40-11m), 3:0 Benko (90-11m)
Varaždin: Mrmić, Perković, Čelić, Senić, Bamidele (od 67. Sambolec), Jertec, Kolarić, Havelka (od 56. Sačer), Težak, Martinaga (od 79. Brlečić), Benko.
Sesvete: Sušak, Jelić, Dodig, Mikulić, Majcenović, Tolić, Brezina, Markota (od 74. Vranjković), Sunagić (od 81. Ugochukwu), Dago (od 81. Jovičević), Vasilj.

Rezultati 13. kola Druge HNL: Dinamo II – Šibenik 0:1, Dugopolje – Solin 0:0, Hajduk II – Lučko 1:0, Kustošija – Bijelo Brdo 1:1, Osijek II – H. Dragovoljac 3:1, Varaždin – Sesvete 3:0, Zadar – Međimurje 1:1.
Poredak: 1. Šibenik 27 (utakmica manje), 2. Dinamo II 25, 3. Osijek II 24, 4. Varaždin 22, 5. Hajduk II 20, 6. Sesvete 17, 7. Zadar 17, 8. Kustošija 17, 9. Lučko 16, 10. Međimurje 15, 11. Dugopolje 14 (utakmica manje), 12. Bijelo Brdo 13, 13. H. Dragovoljac 12, 14. Solin 11.