Hana Ivanković dvostruka mlađejuniorska prvakinja Hrvatske

PK Barok

22. 12. 2021.

U Rijeci je od 16. do 19.12. održano Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine u 25 m bazenu. Posljednje natjecanje u kalendarskoj godini okupilo je 408 plivačica i plivača iz 37 klubova, a među njima i 15 natjecatelja PK Barok: Hana Ivanković, Nika Dobovičnik, Leona Juriša, Ana Pitner, Rina Rogina, Anja Mirilović, Maša Manojlović, Ivona Jurković, Petra Gašparac, Anamaria Cmrečak, Patricija Lončarić, Mihael Kolarek, Ivan Turkalj, Filip Kukec i Neven Lončarić.

Od 55 nastupa isplivano je 30 osobnih rekorda.

Najveći uspjeh ostvarila je mlađa juniorka Hana Ivanković sa 7 osvojenih medalja. Hana je osvojila 1. mjesta u disciplinama 200 i 400 mješovito u svojoj kategoriji. U juniorskoj, mlađe seniorskoj i seniorskoj kategoriji zauzela je fantastično 2. mjesto u disciplini 200 mješovito. Do srebra je doplivala i na 100 mješovito i 200 leđno.

Izuzetno je obradovala i Nika Dobovičnik s broncom na 50 leđno u kategoriji mlađih juniorki, a posebno su razveselile mlađe juniorke sa zlatom u disciplini 4×50 slobodno u sastavu Nika Dobovičnik, Leona Juriša, Ana Pitner i Hana Ivanković, dok su u štafeti 4x 100 mješovito osvojile brončanu medalju.