Hajdinjaku bronca, prva državna medalja kluba

PK Varaždin

24. 07. 2016.

U Zagrebu, na novom plivalištu na Sveticama, od četvrtka do nedjelje, održano je Prvenstvo Hrvatske. Okupilo se 500-tinjak najboljih plivačica i plivača, iz ukupno 32 hrvatska kluba. Tri kadeta PK Varaždin, Karlo Hajdinjak, Jakov Igrec i Lovro Pintarić, ostvarili su odlične rezultate.
Karlo Hajdinjak je osvojio svoju prvu medalju na Prvenstvu Hrvatske, što je ujedno i prva medalja za PK Varaždin na nivou države. Karlo je s isplivanim osobnim rekordom bio brončani na 100 prsno. Na 200 prsno zauzeo je visoko peto mjesto, a istaknuo se i na 100 slobodno gdje je prvi puta isplivao ispod minute (59,24). Na 200 mješovito zauzeo je 13. mjesto i na 100 delfin 15. mjesto. U svim disciplinama je isplivao osobne rekorde.
Jakov Igrec je nastupio u četiri discipline i također u svima isplivao osobne rekorde. Zauzeo je 12. mjesto na 200 delfin, 15. mjesto na 400 mješovito, 17. mjesto na 400 slobodno te 26. mjesto na 200 mješovito.
Lovro Pintarić je nastupio na 200 delfin i u kategoriji s godinu dana starijim plivačima zauzeo 19. mjesto.
Ovim natjecanjem PK Varaždin vrlo uspješno završava sezonu i slijedi ljetna pauza do rujna.