Goričanec 8. na 32. Beogradskom maratonu

AK Varaždin

15. 04. 2019.

U nedjelju je u Beogradu održan tradicionalan sad već i 32. maraton. To je svakako jedan od najpoznatijih i najbrojnijih maratona u našoj regiji. Osim u utrci maratona nastupiti se moglo i u utrci polumaratona te u utrci građana pod nazivom – Trka dobrote.
Ukupno je sudjelovalo oko 12.000 natjecatelja. Prohladno i svježe vrijeme omogućilo je postizanje vrlo dobrih rezultata za nešto više od 1000 maratonaca i maratonki te za oko 5000 polumaratonaca i polumaratonki. Kao i inače, pobjednici u muškoj i ženskoj konkurenciji bili su kenijski trkači. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Judith Jeptum Korir s rezultatom 2:45:04 dok je u muškoj konkurenciji pobijedio Isaac Kiprop Rutto u vremenu 2:16:54.
Što se tiče članova AK Varaždin, imali su malu, ali vrijednu grupu predstavnika koji su postigli zaista vrijedne i zapažene rezultate. Tako je u utrci maratona najbolji član kluba Igor Goričanec opet otrčao jako dobru utrku i s vremenom 2:44:43 osvojio odlično 8. mjesto u generalnom plasmanu. Vrlo dobrom utrkom pridružio mu se i Matija Zadravec koji se za rođendan počastio rezultatom 2:51:48 i osvojio 14. mjesto u ukupnom poretku. U utrci maratona nastupila je još i Lidija Botić koja je osvojila 39. mjesto otrčavši maraton u vremenu 4:08:56.
U utrci polumaratona Ana Sajko otrčala je 1:47:30 te zauzela 58. mjesto dok je Vesna Crnčić otrčala 1:55:30 i bila 124. Ukupno je u utrci nastupilo 1700 polumaratonki. Kod muškaraca Željko Miklaužić otrčao je 1:55:30 i bio 900. od 3200 muškaraca.