FC Kovačić najbolji

Croatia Savate open u Varaždinu

01. 10. 2018.

Savate klub Fight Club Kovačić u subotu je bio domaćin šestog po redu međunarodnog turnira Croatia Savate open – svjetski savate kup za klubove.
Jedini je to službeni svjetski kup pod ingerencijom svjetske Savate federacije FISav. Nastupilo je 16 klubova iz Mađarske, Srbije, Austrije, Finske, Slovenije, Francuske i Hrvatske. Na dva borilišta natjecanje se održavalo cijeli dan. Nastupili su najbolji svjetski borci, nekoliko prvaka Europe i svijeta. Najbolja borkinja je Sarah Kababdjian iz Francuske, najbolji borac je Lovro Brezovečki iz kluba Kobra Marija Bistrica, najbolji klub s 13 zlatnih, 10 srebrenih i 4 brončane medalje je Savate klub Fight Club Kovačić.
Zlatne medalje za FC Kovačić osvojili su Roko Vlah, Elvis Šipek, Patricija Šupljika, Hana Komes, Vito Lukačić, Dora Marinić, Borna Tuk, Nikolina Gradičak, Luka Kelemen, Damian Gašparac, Karlo Vugrinčić, Matej Kos i Borna Vuković. Srebrene medalje osvojili su Frano Vlah, Vito Kišasondi, Jura Mašić, Emanuel Pikutić, Lovro Cepanec, Janko Kralj, Marija Gotić, Danijela Milec, Mia Štefanec i Edo Selec. Brončane medalje osvojili su Ivo Kralj, Leon Šibić, Niko Šupljika i Erik Levatić.