Enes Garibović zlatni na Zagreb karate cupu

KK Varaždin

10. 09. 2018.

U organizaciji Zagrebačkog karate saveza, održan je međunarodni karate turnir “Zagreb Karate Cup”. Turnir je okupio 622 natjecatelja iz 10 zemalja: Belgije, Novog Zelanda, Mađarske, Rusije, Slovenije, Slovačke, Italije, Crne Gore, BiH-a i Hrvatske.
Za Karate klub Varaždin nastupio je Enes Garibović koji je u prvom kolu pobijedio reprezentativca Albanije rezultatom 3:0. U drugom kolu Enes je bio bolji od Martinca iz KK Hercegovina Zagreb s 1:0, a u polufinalu je pobijedio predstavnika BiH-a rezultatom 1:0. U finalnom meču Enes je rezultatom 3:1 pobijedio Baždara iz KK Samobor i tako osvojio zlatnu medalju.
Ovo je bio odličan pripremni turnir za nadolazeća natjecanja Premier Lige, gdje će Enes sakupljati bodove za Olimpijske Igre Tokyo 2020. Sljedeći nastup očekuje ga na Premier Ligi u Berlinu, od 14. do 16 rujna.
Enesa je kroz natjecanje vodio trener Karate kluba Varaždin i izbornik seniorske reprezentacije Hrvatske Esad Garibović.