Dvostruka pobjeda u Ivancu

RK Varaždin

15. 03. 2018.

U nedjelju je u Ivancu odigrano 11. kolo 1. HRLDA Sjever.
RK Varaždin je slavio u prvoj utakmici protiv domaćina, RK „vančice, 22:9. Vusić i Jurišak dali su svaki po 8 golova, Mihalj 3, Sraga i Avirović po 1 te uz Kovačića, Maltarskog, Rosner Hiržina, Ramuščaka, Divjaka, Habeka i Danjka napadima i obranama upisali pobjedu. Golman Herceg u 37 minuta igre primio je samo 9 golova, dok je u posljednje tri minute igre rezultat zadržao „novi“ golman Ramuščak.
Bio je to dobar uvod u sljedeću utakmicu protiv GRK Varaždin 1930.
Obje ekipe zaigrale su u promijenjenom sastavu u odnosu na posljednji zajednički susret, a RK Varaždin još je jednom pobijedio u gradskom derbiju, rezultatom 20:16. Jurišak je 9 puta uspješno zajurišao prema golu, Vusić s krila 6 puta, Sraga 2 te iznenađenje dana Kovačić 2 puta. To je bilo dovoljno za pobjedu. Golman Herceg opet je imao svoj dan skinuvši važne lopte.
Treneri Vladimir Ljubić i Željko Šestak bili su zadovoljni, a RK Varaždin iste protivnike pobijedio je i u prvom dijelu prvenstva.