Drožđek iz penala donio novu pobjedu

Varaždin - Dugopolje 1:0

14. 03. 2018.

Minimalnom, ali apsolutno zasluženom pobjedom Varaždin je došao do novih bodova u proljetnom nastavku Druge HNL.
Dugopolje se, uostalom kao i Solin u subotu, pokazao kao tvrd orah. Iako su promijenili čak 11 igrača ove zime uspjeli su se posložiti i sasvim pristojno izgledati na varaždinskom travnjaku. Prvo poluvrijeme bilo je izuzetno zanimljivo, sadržajno, s dosta prilika na obje strane. Varaždin je, ukupno gledajući, ipak bio bolji. Imao je pet, šest, odličnih prilika od kojih je najbolja bila ona Golubara u 16. minuti kada je nakon odlične akcije mladog Klepača pogodio stativu. I Bamidele je nakon jednog solo prodora pogodio stativu u 40. minuti. No ne treba zanemariti niti prilike gostiju, naročito Jandreka čije je udarce u 2. i 26. minuti dobro obranio Nevistić. U samoj završnici ipak gol i to za domaćine. Glavica je ušao u 16 metara, srušio ga je Ailton i sudac je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Drožđek i Varaždin je zasluženo došao do vodstva. U nastavku Kovačević je malo „povokao ručnu“, Varaždin je čvrsto stao u blok i čekao kontru. Nije je dočekao. Gosti su imali laganu inicijativu, imali su i neke (polu)prilike, ali Varaždin je sigurno čuvao rezultat i vodstvo. Možda umjetnički dojam iz drugog poluvremena i nije bio najbolji, ali najvažniji su bodovi.
– U odnosu na subotu morao sam uvesti pet novih igrača i mogu reći da su iskoristili priliku. Naša pobjeda je zaslužena, možda smo mogli postići još koji gol, ali i ovako je dobro. U subotu nas već čeka Hajduk i borba za nove bodove – izjavio je nakon utakmice Mario Kovačević, trener Varaždina.
Varaždin – Dugopolje 1:0 (1:0)
Varaždin – stadion Varteksa. Gledatelja: 1000. Sudac: Cestarić (Sisak). Žuti kartoni: Senić (Vž), Radošević, Miličević, Prtajin (Dugopolje). Crveni karton: Prtajin – drugi žuti (Dugopolje).
Strijelac: Drožđek (45-11m).
Varaždin: Nevistić, Bamidele, Senić, Ćelić, Jelić Balta, Golubar, Jevtoski (od 67. Brlečić), Drožđek (od 90. Hranilović), Kolarić, Glavica, Klepač (od 85. Vuk)
Dugopolje: Banić, Maglica (od 75. Kušeta), Primorac, Balić, Jurić, Ailton, Radošević, Radovanović (od 46. Miličević), Bosančić (od 46. Baima), Jandrek, Prtajin.
Rezultati 21. kola Druge HNL: Dinamo II – Hrvatski Dragovoljac 1:0, Hajduk II – Solin 1:0, Kustošija – Gorica 1:1, Sesvete – Lučko 2:0, Šibenik – Novigrad 1:1, Varaždin – Dugopolje 1:0.
Poredak: 1. Dinamo II 41, 2. Gorica 36, 3. Sesvete 35, 4. Dugopolje 35, 5. Varaždin 33, 6. Hajduk II 27 itd.