Drama u Graberju

KKI Varaždin

20. 03. 2017.

U nedjelju je KKI Varaždin ugostio ekipe iz Dalmacije, KKI Zadar i KKI Vodice. Obje utakmice su bile skoro identične, kao da su režirane po istom scenariju; obje sa infarktnim završnicama.
Prvu utakmicu su odigrale ekipe Varaždina i Zadra. Zadrani su debitanti u ligi, iznenađenje lige s pet dosadašnjih pobjeda, a Varaždincima nepoznanica jer se s njima još nisu sastajali. Utakmica je krenula izjednačeno, koš za koš, sve do druge četvrtine kada se Varaždinci počinju pomalo odvajati na 8-10 koševa. Domaćini su rutinski održavali rezultatsku prednost sve do posljednjih pet minuta. Tada gosti konsolidiraju redove i prisiljavaju Varaždince na čitav niz pogrešaka u prenošenju lopte i u promašajima “zicera”. Gosti u minutu i pol preokreću rezultat i vode s jednim košem razlike. Tu nije kraj problemima jer zbog pete osobne domaćini ostaju bez Tenšića, ponajboljeg igrača. U igru ulaze dva nova igrača s klupe i postižu mini seriju 4:0 i utakmica završava 52:49 za domaću momčad. Kod domaćina su se najviše istakli Minđek s 21 i Tenšić s 20 ubačaja, a kod gostiju Kolega s 25 koševa.
U drugom susretu Varaždinci su ugostili ekipu Vodica. Varaždinci već u prvoj četvrtini ostvaruju prednost od 10 koševa. Kao i u prvoj utakmici Varaždinci održavaju prednost sve do zadnjih pet minuta kada gosti također preokreću rezultat i u zadnjoj minuti vode s jednim košem razlike. Domaća ekipa zove time aut i u organiziranom napadu postiže pogodak za rezultatsku prednost. Gostima ostaje još jedan napad da nešto naprave, ali dobrom obranom domaćin ne dozvoljava nikakva iznenađenja. Utakmica je završila 51:50 za KKI Varaždin. Kod Varaždinaca se ponovo najviše istaknuo dvojac Minđek i Tenšić s 18 i 14 koševa.
Međusobno su odmjerili snage i momčadi KKI Vodica i KKI Zadra. Bolje su bile Vodice s rezultatom 47:39.