Vrlo dobar nastup Tamare Artić u Francuskoj

GK Vindija

10. 05. 2018.

Ritmičarka Tamara Artić, najbolja hrvatska juniorka, zajedno s ostalim reprezentativkama Hrvatske, sudjelovala je na 44. izdanju International tournament Corbeil-Essennes 2018. u Francuskoj. Godinama je ovo bilo natjecanje za Svjetski kup, a sada, s obzirom da Francuska trenutno nema seniorku koja bi mogla do finala, ali ima vrlo dobru ekipu juniorki, odlučili su se za izdanje turnira gdje je naglasak bio na juniorskoj konkurenciji. Pravo nastupa imale su po dvije ritmičarke iz svake zemlje, a tri do četiri iz onih zemalja koje će nastupiti na predstojećem Europskom prvenstvu. Ukupno je nastupilo 36 juniorki iz 13 zemalja, a najjače su bile Bugarke, Ruskinje, Bjeloruskinje, Azerbajdžanke, Francuskinje, Slovenke i Finkinje.
Tamara Artić prvog dana solidno je odradila svoja četiri nastupa. Malo veću pogrešku napravila je samo u vježbi s obručem, no zato je vrlo dobro odvježbala s loptom te je izborila finale i bila pričuva za finale s trakom. Tamara je prva hrvatska vježbačica koja je uspjela ući u finale na ovom prestižnom turniru. U višeboju Tamara je osvojila 15. mjesto, dok je druga naša reprezentativka, juniorka Lana Sambol iz GK Aura, osvojila 23. mjesto. U konkurenciji seniorki nastupilo je ukupno 24 seniorke među kojima i dvije naše reprezentativke, a bolja je ovaj puta bila Sunčica Lozić koja je osvojila 15. mjesto u višeboju, a najbolja je bila s obručem te prva pričuva za finale.