Dinamova lekcija Varaždinu

Varaždin - Dinamo II 1:4

06. 10. 2018.

Težak nokaut doživjeli su večeras nogometaši Varaždina. Druga momčad Dinama održala im je pravu lekciju iz nogometa, pristupa i borbenosti. Što se točno dogodilo u glavama Mumlekovih igrača teško je reći. Niti Mumlek to nije znao objasniti na presici nakon utakmice. Uglavnom, kao vodeća momčad lige izašli su na teren poput „paunova“. Vjerojatno su mislili da će Dinamo samo tako pasti jer iza sebe je imao dva uzastopna poraza. No sve im se to obilo o glavu. Igor Jovičević očito je zapovijedio presing od prve minute i tu se Varaždin nikako nije mogao snaći. Prvih deset minuta „visjeli su poput lustera“, uostalom visjeli su cijelu tekmu. Ni žara, ni volje, ni borbenosti nije bilo u njihovoj igri. Dinamo je poveo u 23. minuti nakon što je Cekici odlično uposlio Čužea koji je kroz obranu Varaždina prošao krao kroz sir i silovito pogodio za 1:0. Nije to domaće previše trglo. I dalje je igra bila nikakva. No da je Jertec u 33. minuti zabio, a nakon što mu je glavom odlično loptu spustio Benko, možda bi sve bilo drugačije. Samo tri minute kasnije Cekici je opet „potrgao“ Martinagu i dodao Baturini koji je zabio za 0:2. Težak šok za domaće. U nastavku Mumlek uvodi Glavicu, Varaždin kreće ofenzivnije, odlučnije, ali slijedi novi šok kojeg im je priredio Moro sjajnim udarcem sa dvadesetak metara s lijeve strane. Pet minuta kasnije već je bilo 4:0. Varaždinska obrana komično je reagirala, a Marin je glavom pogodio mrežu. Katastrofa je bila na vidiku, čak i teška sramota. No mali Kolarić je u 64. minuti nakon solo prodora uspio dodati Vuku koji je smanjio na 1:4. Tek tada je Varaždin počeo igrati i boriti se, ali bilo je prekasno. Zamjerili su se i bogu i vragu i sve njihove pokušaje obrana Dinama bez problema je neutralizirala. Ovo nije bila varaždinska večer, ovo nije bila momčad koja pretendira na Prvu ligu. Ovakvim pristupom to sigurno neće uspjeti.

Igor Jovičević, trener Dinama: Bio je ovo jedan veliki izazov za nas jer u zadnje dvije utakmice nismo izgledali dobro. Danas smo igrali više sami protiv sebe, nego protiv Varaždina. Izvukli smo maksimum. Bili smo agresivniji, a protiv Varaždina koji ima takve individualce, takve znalce u sredini, samo tako možeš nešto napraviti. Prvi gol dao nam je mirnoću pa smo iz gustog bloka i kontre postizali golove.
Miljenko Mumlek, trener Varaždina: Doživjeli smo težak poraz koji jako boli. Najrađe bih odmah napravio trening da ovo zaboravimo i okrenemo se sljedećoj utakmici jer od ovog se trebamo psihički oporaviti. Dinamo nam se nametnuo u prvih deset minuta i napravio nam nervozu. Onda smo počeli nešto igrati, da bi potom iz grešaka, ali i dobrih akcija Dinama, primili golove. U drugom poluvremenu promijenili smo sistem. Uveo sam Glavicu na desno stranu, Vuka na lijevu, digli smo krila i onda primili treći gol. Bojao sam se da se ne raspadnemo i doživimo sramotu veću od ove. Uveo sam potom Kolarića i Senića, zaigrao sa trojicom iza, digao bekove i onda je to bilo već puno bolje, ali bilo je premalo da bi se nešto napravilo. Bekovi su nam večeras bili jako loši.
Matej Senić, stoper Varaždina: Dinamo nam se nametnuo od prve minute a mi mu se nismo uspjeli prilagodili. Nismo imali žara u igri, a zašto, stvarno ne znam. Nešto smo počeli igrati nakon što smo postigli gol, ali bilo je prekasno.

Varaždin – Dinamo 1:4 (0:2)
Varaždin – stadion Varteksa. Gledatelja: 2.000. Sudac: Lovrić (Đakovo). Žuti kartoni: Moro, Šipoš (Dinamo), Golubar, Stolnik (Varaždin).
Strijelci: 0:1 Čuže (23), 0:2 Baturina (36), 0:3 Moro (51), 0:4 Marin (56), 1:4 Vuk (64).
Varaždin: Mrmić, Bamidele (od 66. Senić), Čelić, Stolnik, Martinaga (od 59. Kolarić), Golubar, Jertec, Vuk, Brezovec, Havelka (od 46. Glavica) – Benko
Dinamo: Horkaš, Barišić, Šutalo, Franjić, Mikulić, Plantak, Ćuže, Cekici (od 89. Knežević), Fintić (od 46. Moro), Marin, Baturina (od 71. Šipoš).
Rezultati 7. kola Druge HNL: Dugopolje – Međimurje 4:0, Lučko – Hr. Dragovljac 0:0, Varaždin – Dinamo II 1:4, Zadar- Hajduk II 1:0, Kustošija – Osijek 0:1, Sesvete – Solin 3:0, BSK – Šibenik igraju 7.10.
Poredak: 1. Varaždin 15, 2. Dinamo 12, 3. Šibenik 12 (utakmica manje), 4. Osijek 12, 5. Zadar 11 itd.