Devetero Varaždinaca u finalu Erste plave lige

AK Sloboda

13. 06. 2018.

U Rijeci je održano posljednje kvalifikacijsko natjecanje ovogodišnje Erste Plave lige. Prijavljeno je bilo 728 osnovnoškolaca uglavnom iz Rijeke, a na natjecanju je nastupilo i 11 atletičara Slobode iz Varaždina koji su osvojili ukupno 14 medalja, odnosno ulazak u finale.
U kategoriji 3. razreda prva mjesta su osvojili Marko Zrnić na 60 metara i Leona Vincek u bacanju vortexa, a druga mjesta osvojili su Hrvoje Cafuk na 60 metara i Marko Zrnić u skoku u dalj.
U kategoriji 4. razreda prvo mjesto je osvojila Neli Belač na 60 metara, a druga su mjesta osvojili Jura Šarkanji i Neli Belač na 300 metara.
U kategoriji 5. razreda prva mjesta su osvojili Janko Kišak na 60 metara i u skoku u dalj, Stella Jurak na 60 metara, Enia Aladrović na 600 metara i Jana Košćak u skoku u dalj i bacanju kugle (2 kg), dok je Stella Jurak bila druga u skoku u dalj.
Dvoje najboljih u svakoj disciplini i kategoriji plasiralo se na finale Erste Plave lige 2018, koje će biti održano u Zagrebu 4. rujna, na Hanžekovićevom memorijalu. AK Sloboda Varaždin će na tom natjecanju imati čak devet finalista.