Danska blizu polufinala, Španjolska “pojela” Makedoniju

Rukometni Euro u Varaždinu

22. 01. 2018.

Neuvjerljiva igra Njemačke na ovom Euru došla je na naplatu jučer u Varaždinu. Danska, koja također ne pokazuje bog zna što, pobijedila je 26:25 (9:8) u tvrdoj utakmici koju je obilježio nevjerojatno mali broj golova u prvom poluvremenu. Spomenimo kako su Nijemci svoj prvi gol postigli točno nakon devet minuta i četiri sekunde igre. Danci su pred kraj utakmice uspjeli stvoriti tri gola prednosti, zadnjih trideset sekundi imali su dva razlike, a onda nevjerojatnom glupošću zamalo svoju pobjedu doveli u pitanje. Samo četiri sekunde prije kraja Hansenu je oduzeta lopta, ali Nijemci više nisu mogli ništa napraviti jer je isteklo vrijeme. Ovom pobjedom Danska je vrlo blizu polufinala. Najefikasniji kod Danaca bili su Lindberg s 9 i Mikkel Hansen s 5 golova, a kod Njemačke Kuhn sa 6 i Weinhold s 5 golova.
Makedonci su se očito prepali prilike koja im se pružala. Sanjali su polufinale, iako ga teoretski još nisu izgubili, ali važnost utakmice sa Španjolskom napravila je svoje. Iskustvo je u ovakvim utakmicama od velike važnosti, a ono sigurno nije bilo na strani Makedonije. Već nakon prvog poluvremena Španjolci su napravili nedostižnih devet razlike (15:6). Makedonci su bili potpuno izgubljeni. U prvih 20 minuta izgubili su devet lopti, radili su nevjerojatne greške, a prvi gol iz igre postigli su tek u 15. minuti. Treba reći da ih je malo sputao i španjolski golman Vargas koji je skupio ukupno 18 obrana, od čega osam u prvom dijelu. Nastavak utakmice bio je puka formalnost. Španjolci takvu prednost nisu mogli nikako ispustiti i na koncu su slavili s 31:20.
Ovim porazom Makedonaca potpuno se zakomplicirala situacija u varaždinskoj četvrtfinalnoj skupini. Najbliži polufinalu za sada su Danci, koji imaju 6 bodova iz četiri utakmice, i Španjolci koji imaju 4 boda iz tri utakmice. Njemačka je treća, također s 4 boda, ali iz četiri utakmice. Makedonci su četvrti s tri boda iz tri utakmice, peti su Česi s dva boda iz tri utakmice i posljednji su Slovenci s jednim bodom iz također tri utakmice.
U utorak, 23. siječnja, sastaju se Slovenija – Španjolska i Makedonija – Češka, a u srijedu, 24. siječnja, Slovenija – Češka, Makedonija – Danska i Njemačka – Španjolska.