Danci prejaki za Slovence, Nijemci ipak za Čehe

Rukometni Euro u Varaždinu

20. 01. 2018.

Aktualnog europskog prvaka Njemačku i dalje prati luda sreća, ako se to tako može reći. Nakon dva sretna remija, sa Slovenijom i Makedonijom, sinoć su u Varaždinu iščupali pobjedu protiv vrlo dobre Češke. Zapravo uspjeli su svojom upornošću slomiti Čehe tek u zadnjih deset minuta. Česi su cijelo vrijeme vodili, ali kada je na gol Nijemaca stao Wolff stvari su se orkenule u njihovu korist. Ključni trenutak zbio se kod rezultata 19:18 za Nijemce kada je Čeh Zdrahala promašio sedmerac. Nakon toga Nijemci postižu još tri gola, Wolff brani nekoliko zicera i tekma završava s konačnih 22:19 (9:10) za Njemačku. Šteta za Čehe koji su katastrofalno startali protiv Španjolske i izgubili sa 17 razlike, a onda svladali Dance i Mađare. Najefikasniji kod Njemačke bili su Stefan Fath s 8 i Uwe Gensheimer s 5 golova, a kod Čeha to su bili Tomas Čip sa 6 i Stanislav Kasparek s 4 gola.
U sjajnoj navijačkoj atmosferi varaždinske Arene, kojoj su poseban ton davali brojni Slovenci, Danska je nakon velike borbe svladala Sloveniju 31:28 (16:14). Slovenci su se borili kao lavovi, držali su cijelo vrijeme priključak, ali na kraju su ipak popustili pred boljim protivnikom. Činilo se da će naši susjedi potonuti u 38. minuti, kod rezultata 19:18 za Dance, kada su im francuski suci isključili dva igrača, međutim Vujović i njegovi reprezentativci uspjeli su sebi zadržati rezultatsku nadu. Do kraja utakmice Danska je stalno bila u vodstvu, Slovenija je pokušavala sve ne bi li se približila na barem gol zaostatka, međutim u ovom trenutku nije mogla više i ovim porazom praktički se oprostila od polufinala. Kod Danaca briljirao je Svan Lasse sa 11 golova, a kod Slovenije najefikasniji bili su Miha Zarabec sa 6 i Blaž Janc s 5 golova.
U nedjelju u varaždinskoj Areni od 18.15 ogled sinoćnjih pobjednika Njemačke i Danske, a od 20.30 sastaju se Makedonija i Španjolska.