Cross liga Čevo: Teško kolo i “paklene” ljetne temperature

AK Varaždin

01. 08. 2018.

Održano je i 2. kolo ljetne Cross lige Čevo 2018. Po iznimno vrućem i sparnom vremenu, na startu se okupilo tek 40-ak najvjernijih natjecatelja. S obzirom na doba godišnjih odmora te visokih temperatura, riječ je o sasvim solidnom broju trkača. Budući da je ovo kolo bilo kružno (start i cilj na istom mjestu) dužine oko 5 km, iznimno teške staze preko vrha Čeva, svi su zaslužili čestitke na uspješno završenoj utrci.
Među ženama, prva je ciljem prošla Mateja Kaniški, iza nje Alenka Horvat, a treća je bila Paula Šimunčić.
Najbrži među natjecateljima bio je Bruno Kos, a drugo i treće mjesto zauzeli su Davorin Habunek i Josip Lacković.

Nakao utrke uslijedilo je uobičajeno druženje uz pjesmu, ples i jela s roštilja, a tradicionalno kupanje u Bednji privuklo je dosad najviše kupača koji su izveli i prvi, povijesni “kaubojski ples” u vodi. Druženje je završilo pravim odbojkaškim “fajtom” u odbojci na pijesku.
Ljetna će Cross liga Čevo završiti u nedjelju 5. kolovoza utrkom do vrha Čeva gdje će se upriličiti proglašenje najboljih natjecatelja u ovoj godini.