Častan oproštaj Dabrova od EHF Kupa

Steaua - Varaždin 1930 29:25

09. 09. 2018.

Nakon minimalnog poraza kod kuće (25:26) prošle nedjelje, Varaždin je u Bukureštu protiv Steaue tražio senzaciju, međutim bolja je momčad ipak prošla dalje. Dabrovi su cijelu utakmicu držali priključak, ali za konačnu pobjedu kao da je nedostajalo malo više snage i Steaua je slavila 29:25 (14:11).
Krenulo je vrlo izjednačeno, a u prvih deset minuta Varaždinci su imali i minimalnu prednost nakon gola Jakova Vrdoljaka (4:5). Obrane su bile prilično čvrste što je rezultiralo i s malim brojem golova. Tako se igralo sve do 20. minute prvog dijela susreta kada je Steaua nakon minute odmora preuzela vodstvo i povela s dva razlike. Taj je zaostatak Varaždin lovio sve do kraja poluvremena, ali nije uspio izjednačiti pa se na odmor otišlo s minus tri (11:14).
Cijelo drugo poluvrijeme Steaua je imala tri do četiri gola prednosti. Na dva gola minusa (22:24) Dabrovi su stigli u 50. minuti susreta zgoditkom Mateja Tačija. Varaždin je igrao maksimalno požrtvovno, igrači su dali sve od sebe, ali nedostajalo je i malo sreće. S druge strane Steaua je ponovno postigla dva laka gola i dvije minute prije kraja došla do vodstva od 28:24 čime je utakmica bila riješena.
Najefikasniji kod Varaždina bio je Jakov Vrdoljak sa 7 pogodaka, a 5 je postigao Bruno Levak. Kod Steaue istaknuo se Ionut Stefan Georgescu s 11 golova.