Čak 115 natjecatelja na još jednom brzom kolu Ivančice

23. ZBL Ivančica - TK Marathon 95 Varaždin

13. 01. 2020.

Lijepo vrijeme i novogodišnje odluke vjerojatno su bili uzrok rekordnom broju od 115 trkača, koji su sudjelovali na prvom kolu u 2020. godini 23. Zimske brdske lige Ivančica varaždinskog Trkačkog kluba Marathon 95.
Na 10 kilometara dugoj utrci od Prigorca do vrha Ivančice, ponovno idealnih 0 °C na startu dovelo je do 30 novih osobnih rekorda, 17 osoba istrčalo je stazu za manje od jednog sata, a postignuta su i najbolja vremena ove sezone u muškoj i ženskoj konkurenciji.
Od ukupno 87 muškaraca, najbrži je bio Andrej Hladnik (AK Varaždin) kojemu je ovo već druga pobjeda u drugom nastupu, a s vremenom 48:09 postigao je najbolji rezultat ove sezone i popravio osobni rekord za gotovo 3 minute. Drugi je utrku završio Danilo Magdič (AK Ormož) s vremenom 50:30, a treće mjesto je zauzeo Andrej Gužvinec (TK Marathon 95) s vremenom 51:11.
Od ukupno 28 žena, najbrža je bila Paula Šimunčić (AK Varaždin) s najboljim rezultatom ove sezone i osobnim rekordom 58:46. Druga je u cilj utrčala Jasmina Ilijaš (TK Marathon 95) s vremenom 1:01:02, a treće mjesto je zauzela Ivančica Jež (individualka) s vremenom 1:04:35.
Šesto, pretposljednje kolo Ivančice na rasporedu je u nedjelju, 26. siječnja, sa startom u 9 sati u Prigorcu.