Bravo, Vatreni! U našim ste srcima VI prvaci!

Luka Modrić najbolji igrač SP-a!

15. 07. 2018.

Hrvatske je prije 20 godine osvojila svjetsku broncu. Svi koji su gledali to prvenstvo točno se sjećaju što su radili taj dan i s kim su bili kad su Prosinečki i Šuker zabili ta dva brončana gola.
A mi koji smo doživjeli, gledali i preživjeli današnju utakmicu finala Svjetskog prvenstva u Rusiji pamtit ćemo upravo ovaj dan do kraja života. Da je bilo samo male sreće, kao što je ovoga puta bilo na strani Francuske, naši bi Vatreni bili svjetski prvaci. Iz Rusije će nam se ipak vratiti sa srebrom. Ali to srebro ima zlatni sjaj, jer naši su se nogometaši lavovski borili!
U 17. minuti Mbappe je sludio Strinića, Perišić je krivo dodao, a u nastavku akcije Brozović ruši Griezmanna na 25 metara od naših vrata. Sam Griezmann je izveo slobodnjak, ubacio je, Varane je bio najviši i njegov udarac odbija se od Mandžukića za francusku prednost.
Izjednačenje u 29. minuti! Ivan Perišić je primio loptu na nekih 15 metara, povukao je i pogodio je suprotni kut Huga Llorisa.
I onda šok u 34. minuti. Griezmann je ubacio iz kuta, Matuidi je bio na loptu, a Perišić je igrao rukom. Pitana je pozvao VAR i dosudio 11 metara za Francusku.
U 59. minuti gol Pogbe za 3:1.
Nedugo nakon toga, u 65. minuti, nakon što se igra Hrvatske potpuno raspala, za 4:1 zabija Mbappe.
Samo 4 minute kasnije, Mandžukić nam vraća nadu i zabija za 4:2.

Ovako je Hrvatska došla do finala SP-a u Rusiji

Put prema finalu počeo je 16. lipnja u Kalinjingradu. Atmosfera na tribinama je bila kao da se igra u nekom hrvatskom gradu. Autogol i penal Luke Modrića za pobjedu protiv Nigerije. U Nižnji Novgorodu smo zatim razbili Argentince 3-0. Pamtit će se zauvijek volejčina Ante Rebića za 1-0. Golčina Luke Modrića za 2-0. Skupinu smo završili u Rostovu na Donu. Pobjeda 2-1 protiv Islanda za devet bodova. Junak je bio Milan Badelj, strijelac i asistent Ivanu Perišiću za gol u 90. minuti.
Osmina finala nas je odvela na Dansku. Spominjali smo prije te utakmice onaj susret u skupini na Euru 1996. godine, kad smo pobijedili 3-0. Ovoga puta nije bilo tako lagano, bila je to prava drama. Junak, junačina, majstor nad majstorima, Danijel Subašić. Obranio je Suba tri penala Dancima, Raketa je zabio odlučujući i prošli smo u četvrtfinale. Slavili smo i drugi put na Mundijalu u Nižnji Novgorodu. Ta nas je pobjeda odvela na domaćine, Ruse, u Sočiju. Opet je to bila drama, opet su odlučivali penali. Opet je peti, odlučujući za prolazak dalje, zabio Ivan Rakitić. Oba je puta Raketa bio hladnokrvan, u povijest je svojim sjanim penalima poslao Dance i Ruse. A onda smo u polufinalu napokon došli do Moskve. Polufinale, Engleska koja svjetski prvak nije bila od 1966. godine. Šok na početku, baš kao protiv Danaca. Sjajan slobodnjak Kierana Trippiera, prvo poluvrijeme u kojem smo jako loše izgledali, ali onda i drugo poluvrijeme za povijest. Ivan Perišić za izjednačenje, Mario Mandžukić za pobjedu, naš ulazak u finale.
Svjetsko je prvenstvo 2018. završilo našim jedinim, ali onim najvažnijim porazom, u finalu. No, budimo ponosni na naše Vatrene – ostavili su srce na terenu!

Uz ponos na srebro nogometaša, tu je i najveće priznanje Luki Modriću – naš je kapetan najbolji igrač Svjetskog prvenstva! Zaslužio je!