Borci Omege odlični na Europskom prvenstvu – Patrik Grđan srebrni

SBK Omega

04. 09. 2023.

U Rugvici je u petak i subotu održano Europsko prvenstvo u savateu, disciplina Assaut, na kojem je nastupilo 120 natjecatelja iz 15 država.

Borci iz Hrvatske, Srbije, Mađarske, Italije, Finske, Njemačke, Velike Britanije, Francuske, Irske, Belgije, Švicarske, Azerbajdžana, Španjolske, Ukrajine i Austrije u osam su se muških i isto toliko ženskih kategorija borili za titulu europskog prvaka.

Iz Savate i boksačkog kluba Omega nastupili su Tajana Košćak u kategoriji do 56 kg, Patrik Grđan u kategoriji do 70 kg te Valentino Florijanić u kategoriji do 80 kg. Patrik je pobijedio sve protivnike u najbrojnijoj i najzahtjevnijoj težinskoj skupini u kojoj su nastupili bivši europski i svjetski prvaci, a u finalu je osvojio srebrno odličje protiv izvrsnog Francuza u izjednačenoj borbi 3:2 na bodove.

Valentino je osvojio broncu nakon izvrsnih borbi do polufinala, a Tajana je zauzela 5. mjesto u konkurenciji žena do 56kg.