Benko: Ovakvom igrom ne možemo u Prvu ligu

Kustošija - Varaždin 2:1

22. 09. 2018.

Svemu dođe kraj pa tako i pobjedonosnoj seriji NK Varaždina. Nakon četiri uzastopne pobjede stigao je neočekivan poraz od uvijek neugodne Kustošije.
No ta Kustošija nije nikakav bauk da se ne bi mogla pobijediti, samo da je Varaždin odigrao onako kako zna. Bez agresije, bez neke prevelike želje, uz onu poznatu krilaticu “lako ćemo”, koja se uvijek obije o glavu, Varaždin je izgubio važne bodove. Istina, tek je početak prvenstva, tek je peto kolo, ali kažu mnogi da se prvenstvo osvaja na malim tekmama.
Varaždin nije u utakmicu krenuo kako je trebao. Za razliku od njih domaćin je bio agresivan, napravio je nekakav pritisak i mlitave Mumlekove igrače dobro stisnuo. Već u 4. minuti postigli su gol, ali ga je sudac poništio zbog zaleđa. Imala je Kustošija još dvije, tri dobre prilike, ali je srećom promašila. I onda je stigla kazna. Nakon jednog centaršuta Max Ćelić je spustio loptu, a Benko u svom stilu trese mrežu za 0:1. U nastavku ista pjesma. Varaždin i dalje nekako rezerviran, domaćin “napaljen” i to mu se ispaltilo u 75. minuti. Nakon jedne greške Senića Kolega je sam izbio ispred Mrmića i izjednačio. Kustošiji je taj gol digao samopouzdanje pa je četiri minute prije kraja došla do vodstva preko Čakaruna koji je s nekih 16 metara iskosa lobao nepotrebno istrčalog varaždinskog vratara. Imao je Vuk dobru priliku u posljednjim trenucima, ali je promašio i bodovi su otišli u nepovrat.

Izjave nakon utakmice:
Leon Benko: Kilavo smo ušli u utakmicu, nismo bili pravi, nismo dobro igrali. Već nakon prvog poluvremena trebali smo gubiti, ali srećom uspjeli smo zabiti gol. I onda umjesto da se pod poluvremenom konsolidiramo, da skupimo glave i krenemo odlučnije mi odigramo još gore. Takvom igrom ne možemo u Prvu ligu. Svi skupa trebamo se malo zamisliti nad ovakvim pristupom i ovakvom igrom.
Max Juraj Ćelić: Ne mogu ništa drugo reći nego da smo odigrali jako loše. Domaćin je išao 200 na sat, a mi smo bili “pospani”. Igrali smo bez vizije, bez dovoljno borbenosti. Prihvatili smo njihov način igre, primili dva glupa gola nakon individualnih pogrešaka i to nas je koštalo poraza.

Kustošija – Varaždin 2:1 (0:1)
Zagreb – igralište Kustošije. Gledatelja: 300. Sudac Bešker (Solin). Žuti kartoni: Ljubanović, Nitchamada, Dunić (Kustošija), Benko, Ćelić (Varaždin).
Strijelci: 0:1 Benko (39), 1:1 Kolega (75), 2:1 Čakarun (86).
Kustošija: Žitnjak, Šimunić, Rašić, Pavković, Kolega, Kovačić, Deak, Ntchamada (od 80. Dunić), Lihić (od 71. Čakarun), Cmrečnjak, Ljubanović.
Varaždin: Mrmić, Perković (od 88. Vuk), Senić, Ćelić, Bamidele, Jertec, Golubar, Glavica (od 69. Sačer), Havelka, Črnko (od 46. Kolarić), Benko.

U sljedećem kolu Varaždin gostuje u Solinu.