Benko u 92. minuti donio pobjedu

BSK - Varaždin 0:1

25. 08. 2018.

Teško, ali opet sasvim zasluženo, Varaždin je pobjedom otvorio prvenstvo u Drugoj HNL.
Nakon ne osobito dobrih prvih 45 minuta, u kojem praktički nije bilo prilika, Varaždin je u nastavku u potpunosti preuzeo inicijativu, dok se domaćin samo branio i vrebao kontre. Odlične prilike imali su Glavica, Miklić i Kolarić, ali nisu uspjeli pogoditi domaću mrežu. U samoj završnici prava drama. Nakon jedne gužve u šesnaestercu Varaždina sudac je dosudio jedanaesterac za domaće, no Mrmić je sjajno obranio udarac Krajčeka. Tri minute kasnije stigla je kazna za BSK. Drožđek je s lijeve strane centrirao, loptu je glavom, na nekih osam metara, zahvatio Benko i poslao je pod prečku Ilinčića.
– Tvrda, teška utakmica protiv agresivnog i žilavog domaćina. Bili smo bolji veći dio utakmice, imali smo nekoliko dobrih prilika, no nismo ih uspjeli iskoristiti i umalo nas je to koštalo bodova. Ipak, Mrmić je sjajno obranio penal, a onda je Benko pogodio za pobjedu. Nije to bila neka spektakularna igra, ali najvažnije je da smo pobijedili – rekao je igrač Varaždina Josip Golubar.

BSK – Varaždin 0:1 (0:0)
Bijelo Brdo – igralište BSK. Gledatelja: 500. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Žuti kartoni: Gvozdenović (BSK), Ćelić, Perković (Varaždin)
Strijelac: Benko (90+2)
BSK: Ilinčić, Majtanić, Meter, Kovačić, Žigri (od 77. Dorić), Horvat, Brlić (od 71. Eling), Šimičić, Krajček, Periša, Gvozdenović (od 46. Ištvanić).
Varaždin: Mrmić, Perković, Ćelić, Senić, Bamidele, Kolarić, Brezovec (od 71. Jertec), Golubar, Havelka (od 46. Drožđek), Benko, Miklić (od 60. Glavica).

Rezultati 1. kola Druge HNL: Hrvatski Dragovoljac – Zadar 3:1, Sesvete – Dinamo II 1:2, Međimurje – Solin 1:0, Dugopolje – Hajduk II 0:1, Lučko – Kustošija 2:1, BSK – Varaždin 0:1, Šibenik – Osijek igrali kasnije.
U 2. kolu, 1. rujna, Varaždin će biti domaćin Lučkom.