Bednji derbi protiv Poleta, pobjede Nedeljanca i Plitvice

4. liga

27. 05. 2018.

Sve je uzbudljivije je u Četvrtoj ligi Varaždin – Čakovec.
U derbiju 27. kola Bednja je u Beletincu svladala vodeći Polet 3:1 i s obzirom da je Nedelišće poraženo od Međimurca, stigla do drugog mjesta na tablici. Gosti su poveli preko Ferlina u 7. minuti, a onda su Holi u 15., Puškadija u 54. i Kulji u 84. minuti napravili preokret.
Zelengaj je brzo prebolio „desetku“ zarađenu od Bednje u prošlom kolu. Doma su svladali Slogu iz Čakovca 5:2. Vrbanić, Kušec, Junior, Horvat i Santana pogađali su za Zelengaj, a Fučko dvaput za goste.
Nedeljanec je bio siguran na gostovanju u Slakovcu gdje je svladao domaću Slobodu 2:0 golovima Škvarića (23) i Petra Roga (87) i „gurnuo“ je na posljednje mjesto prvenstvene ljestvice.
Plitvica je konačno proigrala i pobijedila vrlo dobri Dinamo iz Domašinca 2:1. Tomašić je s dva gola, u 33. iz jedanaesterca i 38. minuti, doveo Plitvicu do lijepe prednosti, ali je u nastavku Igrec u 60. minuti iz penala, smanjio na 2:1 i tako utakmicu napravio potpuno neizvjesnom. No Gojančani su izdržali i pomakli se sa zadnjeg mjesta iako su još daleko od ostanka u ligi.
Rezultati 27. kola 4. Lige Vž-Čk: Zelengaj – Sloga 5:2, Rudar – Novi Marof 1:1, Sloboda – Nedeljanec 0:2, Podravina – Pušćine 6:3, Mladost – Jalžabet 5:0, Međimurec – Nedelišće 2:0, Bednja – Polet 3:1, Plitvica (G) – Dinamo 2:1.
Poredak: 1. Polet 57, 2. Bednja 56, 3. Nedelišće 56, 4. Međimurec 49, 5. Dinamo 45, 6. Mladost 41, 7. Podravina 40, 8. Rudar 38, 9. Nedeljanec 33, 10. Novi Marof 33, 11. Pušćine 33, 12. Sloga 29, 13. Zelengaj 28, 14. Jalžabet 25, 15. Plitvica 22, 16. Sloboda 20.