Bednja preskočila Ivančicu

1. ŽNL

27. 09. 2016.

Da super uvjerljiva Ivančica polako gubi dah vidjeli smo u posljednja dva kola u kojima su osvojili samo dva boda. U ovom su kolu naletjeli na „minu“ u Slokovcu i izgubili od Sloge 2:0. Strijelac oba gola za Slogu bio je Davor Matijašić u 14. i 39. minuti.
Naravno da je poraz Ivančice objeručke prihvatila Bednja koja je doma svladala Rudar iz Ladanja 3:1. Rudari su čak i poveli preko Kokoteca iz jedanaesterca u 5. minuti, ali je onda s dva gola Ante Kulji, u 10. i 32. minuti, preokrenuo rezultat u korist domaćina. Konačnih 3:1 postavio je Mavrić dvije minute prije kraja prvog dijela. Ovom pobjedom, a porazom Ivančice, Bednja je zasjela na vrh prvenstvene ljestvice.
Polet iz Cestice ostvario je drugu uzastopnu pobjedu koja ga vraća u borbu za sam vrh. Na Iliji su pobijedili Obreš s minimalnih 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Marko Vidrač u 57. minuti utakmice. Pravu golijadu priredili su Mladost iz Margečana i Dubravka Zagorac. Margečani su slavili 6:3, a zanimljivo je spomenuti da su gosti dva puta bili u vodstvu, ali nisu uspjeli to vodstvo i zadržati.
Rezultati 6. kola Prve ŽNL: Budućnost – Mladost (Š) 2:2, Obreš – Polet (C) 0:1, Lepoglava – Plitvica (S) 0:0, Bednja – Rudar 3:1, Sloga – Ivančica 2:0, Mladost (M) – Dubravka Zagorac 6:3.
Poredak: 1. Bednja 14, 2. Ivančica 11, 3. Plitvica (S) 10, 4. Mladost (M) 10, 5. Polet Cestica 10 itd.