Bednja i Ivančica na tri boda

1. ŽNL

07. 11. 2016.

Ivančica očito nije u nekoj formi. Protiv Plitvice iz Selnika dugo se mučila, a onda je ipak golom Leona Gregura tri minute prije kraja došla do punog plijena. Ovom pobjedom zadržala je zaostatak za vodećom Bednjom od tri boda, ali treba napomenuti kako Bednja ima i utakmicu manje.
Za razliku od Ivančice svoju dobru formu potvrdila je Drava iz Svetog Đurđa koja je ostvarila već četvrtu uzastopnu pobjedu. Ovoga puta svladali su Rudar iz Ladanja 1:0 i to na njegovom terenu. Jedini strijelac bio je Štabi u 71. minuti.
Polet iz Cestice došao je do tri boda u Turčinu protiv Dubravke/Zagorca pobjedom 2:1. U samo dvije minute, 19. i 21., Vidrač i Lazar matirali su domaćina, a onda je u 31. minuti smanjio Janušić. Zanimljivo, rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao.
Bednja je opet bila uvjerljiva i efikasna. Protiv Lepoglave nisu dobro počeli jer ih je u 17. minuti „šokirao“ Nino Klas, ali je Ante Kulji iz penala u 20. minuti brzo vratio stvari na početak. Tek u nastavku utakmice otvorilo se Beletinčanima. Klopotan je pogodio u 51. za 2:1, Brlenić u 78. za 3:1, Hrebak u 81. za 4:1 i opet Brlenić u 83. minuti za konačnih i uvjerljivih 5:1.
Rezultati 12. kola Prve ŽNL: Bednja – Lepoglava 5:1, Dubravka/Zagorac – Polet 1:2, Ivančica – Plitvica 1:0, Rudar – Drava 0:1, Budućnost – Podravac 1:0, Sloga – Obreš 2:2, Mladost (M) – Mladost (Š) 7:2.
Poredak: 1. Bednja 29 (utakmica manje), 2. Ivančica 26, 3. Polet 22, 4. Drava 21, 5. Plitvica (S) 18 itd.