Andrej Hladnik pobjednik Crazy Hill Traila 2021

AK Varaždin

31. 03. 2021.

U nedjelju je u Ludbregu, u odličnoj organizaciji vrijednih članova BSV-a Ludbreg, održan tradicionalan, možemo reći na neki način već i kultni Crazy Hill Trail 2021. Prije svega čestitka organizatoru na ustrajnosti i održavanju traila jer s obzirom na opće poznatu situaciju oko korone i već jedno prolongiranje – odgodu, ipak su vrijedni organizatori uspjeli održati ovaj sve poznatiji i priznatiji trail. U prilog tome govori i brojka od skoro 500 učesnika na sve tri utrke (34 km, 16 km ili 10 km). Već tradicionalno ovaj trail je i aktivnim članovima AK Varaždin dobra kontrola nakon napornih zimskih treninga pa su i ovaj put na Crazy Hillu nastupili u malo većem broju.

Najprije je startala najdulja i najteža utrka na 34 km u kojoj je između ostalog trebalo svladati i 1040 metara visinske razlike. Utrku je uspješno završio 71 natjecatelj, a najbolji od svih bio je član AK Varaždin Andrej Hladnik kojemu je za pobjedu trebalo 2:34:18. Andrej se od početka odvojio od ostalih i cijelu utrku sam praktično ispitivao svoje trenutne mogućnosti. Odličnom i pametnom utrkom na 2. mjesto plasirao se također član kluba Igor Goričanec koji je u cilj utrčao u vremenu 2:43:14. Ova utrka ujedno im je poslužila i kao pravi test za nadolazeće Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze na utrci koju AK Varaždin organizira od Ivanca do Novog Marofa (42 km) 29.05.2021. Treće mjesto u ovoj teškoj i zahtjevnoj utrci osvojio je slovenski trkač Aleš Novak u vremenu 2:50:51.

U ženskoj konkurenciji uvjerljivo je pobijedila Ana Štefulj (AK Agram) u vremenu 2:46:08, a o vrijednosti njezinog rezultata govori činjenica da su samo Andrej i Igor u generalnom poretku bili ispred nje. Drugo mjesto osvojila je Sara Lovrec (SRD 315 Sjeverozapad) u vremenu 3:43:06 dok se trećim mjestom morala zadovoljiti domaća predstavnica Sanja Modrić (BSV Ludbreg) u vremenu 3:43:45. Od ostalih klupskih predstavnika u ovoj utrci posebno se još istaknuo Dimitar Drumev na 7. mjestu (2:58:36). Na 20. mjesto plasirao se Matija Zadravec koji se tek vraća pravom treningu (3:17:38), Tihomir Bogomolec bio je 24. (3:22:13). Mato Meštrić bio je 39. u vremenu 3:47:32, Davor Toplek 43. (3:53:35) i Nikola Stepan 45. (3:56:14).

U najbrojnijoj utrci dana na 16 km koju su uspješno završila čak 237 natjecatelja, najbolji je bio Krešimir Balaško (AK Svetice) kojemu je za pretrčati ovu stazu trebalo 1:14:05. Drugo mjesto osvojio je član AK Varaždin Zoran Križanić koji je iza pobjednika zaostao samo minutu i pol (1:15:32). Treće mjesto osvojio je Martin Horvat (IND) u vremenu 1:16:00. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Doris Blažević (TK Zrinski/AK FIT) u vremenu 1:25:04. Članica kluba Alenka Horvat istrčala je pametnu i kontroliranu utrke te je s vremenom 1:31:21 osvojila odlično 2. mjesto. Iza Alenke na 3. mjestu plasirala se Ivančica Jež u vremenu 1:32:27.