AMANDA MLINARIĆ OSVOJILA ZLATO Juniorska prvakinja svijeta dominira i među seniorkama

VSK

21. 03. 2021.

Amanda Mlinarić, članica Varaždinskog streličarskog kluba, osvojila je zlatnu medalju u gađanju složenim lukom na prestižnom europskom Grand Prix turniru održanom u Poreču.

Mlada 19-godišnja Varaždinka u subotnjem finalu ovog najznačajnijeg međunarodnog streličarskog natjecanja koje je održano od početka pandemije koronavirusa, sa 143:136 pobijedila je Luksemburžanku Mariyu Shkolnu.

Mlinarić je time nastavila svoju nisku vrhunskih rezultata u streličarstvu i u seniorskoj konkurenciji nakon što je u juniorskoj konkurenciji prije dvije godine u Madridu postala svjetska prvakinja, osvojila je i naslov juniorske europske prvakinje, a postavljala je i svjetske juniorske i kadetske rekord.