Aktivni Varteksovi kajakaši

Makedonija, Slovenija, Slovačka

08. 04. 2018.

Članovi Kajak kanu kluba Varteks nastupili su ovih dana na nekoliko natjecanja.
Na Europskom pokalu u sprintu na divljim vodama koji je održan u subotu u Skoplju u sastavu reprezentacije Hrvatske nastupila je Maja Štimac i pobijedila u kajaku jednosjedu. Na natjecanju je nastupilo 70 natjecatelja iz 13 država. U nedjelju je nastupila na 50. slalomu IKAS u Skoplju i plasirala se u finalnu vožnju.
Mlađi natjecatelji nastupili su na spust utrci od Medvoda do Tacena u Ljubljani. Na stazi dužine 4,9 kilometara rijekom Savom u konkurenciji 80 natjecatelja iz Slovenije, Austrije i Hrvatske ostvarili su zapažene rezultate. U kategoriji starijih kadetkinja Klara Dvorski zauzela je drugo mjesto u kajaku jednosjedu. U kategoriji mlađih kadeta u kajaku Lovro Kukec bio je 6., a junior Nikola Novosel zauzeo je 10. mjesto.
Braća Katja i Roko Bengeri s reprezentacijom Hrvatske bili su proteklog tjedna na pripremama u Bratislavi gdje će se u kolovozu održati Europsko prvenstvo u slalomu za juniore.