Aktivni varaždinski triatlonci

TK Varaždin

07. 07. 2021.

Međunarodna utrka 03.07. u otvorenom prvenstvu za Kup Hrvatske i za Alpe adria kup u organizaciji TK Matulji, mjesto Preluk.

Konačno pravi festival triatlona iako je i u ovoj sportskoj priredbi bilo otkaza zbog COVID-a.

Došli su triatlonci iz srednje Europe a posebno ih je mnogo bilo iz okruženja Hrvatske, ukupno iz 8 zemalja u svim kategorijama 418 startera.

Elitna disciplina u sprint triatlonu muških 129 i ženskih 62 startera.

Pored Covid-a puno je bilo odustajanja zbog visokih valova baš u muškoj trci, amplitude do 1,5 m. Neki se nisu snašli u takvom moru a neki su loše otplivali pa se nisu mogli plasirati unutar oštrog postavljenog limita od 1 sat i 40 minuta. Za žensku trku mora se smirilo.

Za TK Varaždin nastupila je opet veoma dobro Nina Dobša. Od 62 triatlonke apsolutno 15 i 4 u kategoriji. Pichler apsolutno 101 od 129 triatlonca, 1 u kategoriji M70, njegova konkurencija nije ni završila trku a mnogi mlađi su ostali iza njega. Nažalost najstariji učesnik trke, Tumpić nije uhvatio limit iako je završio trku. Suci su bili neumoljivi. Ali je organizator učinio lijepu gestu i uručio mu zlatnu medalju za poseban napor.

Ovom trkom nije završio vikend. Vratili su se u noći oko 12 sati iz Preluka a ujutro u 9 sati bili su na startu na Aquacityju u ligi “Beciklin” u trci supersprinta. U ovoj trci Pichler je bio apsolutno 13 od 31 startera, Tumpić 30.