33 medalje iz Ptuja

PK Barok

14. 05. 2018.

Ovog vikenda PK Barok je sudjelovao na međunarodnom mitingu: „Pokal Terme“ u Ptuju. U konkurenciji 258 natjecatelja iz 14 klubova, nastupilo je 35 članova: Balažinec Katja, Balenta Niko, Cvetko Luka, Dobovičnik Nika, Flegar Tamara, Hrastovec David, Ivanković Hana, Juretić Lovro, Juriša Leona, Jurković Ivona, Kokotec Luka, Kolarek Mihael, Kukec Filip, Liber Kos Teodora, Lončarić Patricija, Lončarić Neven, Marić Ida, Marković Sara, Matas Sebastijan, Mirilović Anja, Piskač Mirta, Stolnik Noa, Suhanek Davorin, Kosmačin Bruno, Šimunec Greta, Škrapec Elena, Štefinec Martina, Štumberger Luka, Švetak Patricija, Švetak Petra, Trubić Ivan, Valentak Ivona, Vizjak David i Zavrtnik Anamarija.
Osvojene su 33 medalje (15 zlatnih, 7 srebrnih, 11 brončanih).
U A kategoriji najuspješniji su bili:
Luka Cvetko – koji je osvojio 1. mjesta u disciplinama 200 m mješovito i 200 m slobodno, Neven Lončarić sa zlatnim medaljama na 50 m slobodno i na 50 m delfin, zatim Elena Škrapec s prvim mjestima na 200 m slobodno i 100 m leđno, Mirta Piskač sa srebrom u disciplini 200 m prsno, te Martina Štefinec s broncom na 200 m prsno. Također treba pohvaliti i Idu Marić koja je doplivala do bronce na 200 m mješovito.
U B kategoriji najviše su se istaknuli:
Noa Stolnik s 1. mjestom na 200 m prsno, te Patricija Lončarić i Tamara Flegar s broncama na 200 m slobodno, odnosno 100 m leđno.
U C kategoriji najbolji su bili:
Luka Štumberger sa srebrom na 200 m prsno i broncom na 200 m mješovito, zatim Luka Kokotec koji je osvojio 2. mjesto u disciplini 100 m leđno, te Niko Balenta s 3. mjestom u istoj disciplini. Kod plivačica najviše su obradovale Anamarija Zavrtnik sa zlatom na 50 i srebrom na 200 m slobodno; Nika Dobovičnik s osvojenim srebrom na 50 m i broncom na 200 m slobodno, Hana Ivanković s prvim mjestom na 200 m prsno, te Petra Švetak koja se okitila srebrom u disciplini 200 m leptir.
U D kategoriji Filip Kukec je osvojio 3 zlata: na 50 i 200 m slobodno i 100 m leđno, dok je Mihael Kolarek bio treći na 200 m slobodno. Kod djevojaka najuspješnija je bila Leona Juriša s dvije osvojene bronce u disciplinama 200 m prsno i 50 m delfin.
U E kategoriji Lovro Juretić je osvojio dvije bronce u disciplinama 50 m delfin i 50 m slobodno, Patricija Švetak je bila zlatna na 200 m slobodno i 50 m delfin, dok je Teodora Liber Kos pobijedila na 50 m slobodno i osvojila srebro na 50 m delfin.