3. Trail Sv. Juraj na Bregu (memorijal Stjepan Koraj)

AK Varaždin

27. 08. 2019.

U nedjelju 25.08.2019. u Malom Mihaljevcu održana je 3. trail utrka u spomen na predsjednika i trkača AK Međimurje Stjepana Koraja koji je tragično preminuo u lipnju 2017. g. na polumaratonskoj utrci u Fužinama.
Natjecatelji su mogli nastupiti u glavnoj utrci na 16.3 km ili u utrci građana na 4.3 km. Start i cilj bio je u prostoru PG Geler Mali Mihaljevec, a glavni organizator uz pomoć domaćina bio je AK Međimurje. Unatoč vrlo dobroj organizaciji uz manji propust oko obilježavanja staze utrku je ukupno završio čak 221 natjecatelj – 93 u glavnoj i 128 u utrci građana.
Na ovoj memorijalnoj utrci nastupilo je i dosta članova Atletskog kluba Varaždin koji su ostvarili zaista zapažene rezultate. Tako je u glavnoj utrci pobijedio Igor Goričanec kojemu je za 16.3 km trebalo 1:08:28, a sa samo 2 sekunde zaostatka na 2. mjesto plasirao se sve bolji član kluba Andrej Hladnik. Očito su dobro rasporedili snage i u pravoj trening utrci zajedno stigli do cilja. Na pobjedničkom postolju pridružio im se i Mario Špoljar iz AK Zabok (1:09:35) dok su 4. i 5. mjesto također zauzeli članovi Varaždina Matija Zadravec (1:11:13) i Zoran Križanić (1:16:20).
U ženskoj konkurenciji pobijedila je Paula Šimunčić – uskoro nova članica kluba – s odličnim vremenom od 1:24:04. 2. mjesto osvojila je također članica Varaždina, sve bolja Alenka Horvat 1:25:45 dok se na 3. mjesto plasirala Bojana Radovan (ind) – 1:35:10.
U utrci građana na 4.3 km uvjerljiva i suverena pobjeda mlade i sve bolje Simone Jambrošić članice AK Varaždin (18:10) koja je “pustila” samo 2 dečka ispred sebe u generalnom plasmanu ukupno. 3. mjesto osvojila je uskoro nova članica kluba Ana Goričanec s vremenom 23:22.