25 medalja u Rijeci i Zagrebu

PK Barok

22. 10. 2018.

U subotu je na Bazenima Kantrida, održan je Memorijalni miting „Noa Zelić“.
Na natjecanju je nastupilo oko 170 plivačica i plivača iz Hrvatske i Slovenije u kategorijama od mlađih kadeta do seniora. Varaždinski Plivački klub Barok predstavljali su najbolji članovi Luka Cvetko i Martina Štefinec.
Luka je bio najuspješniji na 50 m slobodno, osvojivši 1. mjesto u juniorskoj, ml. seniorskoj i apsolutnoj kategoriji, dok je na 100 m slobodno također bio 1. u juniorskoj i ml. seniorskoj kategoriji, te 2. u apsolutnoj kategoriji.
Martina je u kategoriji juniorki i ml. seniorki na 50 m prsno osvojila 2. mjesto, te u apsolutnoj kategoriji 3. mjesto. Na 100 m prsno bila je 3. u kategoriji juniorki i ml. seniorki.
Mladi plivači Baroka nastupili su u subotu i na međunarodnom mitingu „Vidra“ u Zagrebu.
U jakoj konkurenciji od ukupno 357 natjecatelja iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, natjecalo se i 29 plivačica i plivača PK Barok u 5 kategorija. „Barokovci“ su sjajno plivali, te su uz odlične rezultate, osvojili 14 medalja.
Najistaknutiji članovi bili su Anamarija Zavrtnik s osvojenim 2.mjestima na 100 mješovito i 100 delfin, te 3. mjestom na 100 slobodno u C kategoriji, Sara Marković s 3 zlata u disciplinama 100 mješovito, 100 delfin i 100 prsno, te srebrom u disciplini 100 slobodno u E kategoriji, Leona Juriša s osvojenim zlatom u disciplini 100 leđno u D kategoriji te Ivona Jurković sa srebrom na 100 leđno u E kategoriji. Kod plivača najbolji su bili Filip Kukec s osvojenim 2. mjestom na 100 delfin te 3. mjestima na 100 mješovito i 100 prsno u D kategoriji i Luka Štumberger sa zlatom u disciplinama 100 mješovito i 100 slobodno. Svakako treba istaknuti da je Luka isplivao najvrjedniji rezultat u disciplini 100 m slobodno u C kategoriji s rezultatom 58.66. Niko Balenta je bio nadomak medalje na 100 delfin u C kategoriji, kao i Luka Kokotec koji je bio 4. na 100 leđno (također u C kategoriji). Nastupili smo i u štafeti 10×50 slobodno (plivači i plivačice) gdje smo zauzeli odlično 5. mjesto u jakoj konkurenciji.
Klub su još predstavljali Lovro Črnila, Andro Šantek, Mihael Kolarek, Katja Balažinec, Petra Gašparac, Tamara Flegar, Dora Jurak, Hana Ivanković, Nika Dobovičnik, Petra Švetak, Anja Mirilović, Lovro Pintarić, Fran Čurdija, Ivan Turkalj, Vito Šalamon, Adam Kazić, David Hrastovec, David Vizjak, Davorin Suhanek, Maša Manojlović i Rina Rogina. Plivači Baroka isplivali su 105 osobnih rekorda.
Sljedeći nastup je Kup Grada Koprivnice, 10. studenog.